הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ברזיל תנסה להימנע ממבוכה מול האיטי

קופה סנטנריו: הסלסאו יחפשו ניצחון ראשון. פרו תתקרב לרבע הגמר?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.06.16 - 19:20
תחילת כתבה

לאחר שקולומביה הפכה לנבחרת הראשונה שמעפילה לשלב רבע הגמר, הלילה (בין רביעי לחמישי), יימשכו המשחקים בקופה אמריקה סנטנריו במסגרת בית מספר 2. במוקד, ברזיל המאכזבת תפגוש את האיטי (2:30) במטרה להשיג ניצחון ראשון בטורניר. בהמשך תעלה על כר הדשא נבחרת פרו, כאשר היא יודעת שניצחון על אקוודור יכול להקנות לה את הכרטיס לשלב הבא.

ברזיל - האיטי
הסלסאו קיוו לפתוח את הטורניר בארה"ב בדרך שונה, אך לאחר תצוגה חלשה במיוחד סיימו בתיקו נטול שערים מול אקוודור הבינונית. אמנם הברזילאים הגיעו ללא ניימאר, דויד לואיז ודוגלאס קוסטה אך עדיין, הציפיות מהברזילאים היו להעפיל בקלות ל-8 הגדולות.

למזלו של דונגה היריבה הבאה, האיטי, לא צפויה לגרום לקשיים גדולים מיוחד עבור שחקניו, אפורים ככל שיהיו. הנבחרת מהאיים הקריביים, לה זאת הופעה בכורה בקופה, הפסידה 1:0 לפרואנים אך הציגה כדורגל טוב לפרקים. עד כה הנבחרות נפגשו רק פעמיים - בשנת 1974 הברזילאים ניצחו 0:4 וב-2004 הגדילו לעשות והביסו את יריבתם 0:6.

מרקיניוס, בלמה של ברזיל, דרוך לקראת המשחק הקריטי: "היו לנו מספר החמצות מול אקוודור ואסור שיקרו בשנית. חייבים לכבד את היריבה ולהרוויח את כל הנקודות על לסיום הבית. אין משחקים קלים בקופה אמריקה ואנחנו מרוכזים בהשגת תוצאה חיובית מול האיטי".

פרו - אקוודור
לאחר הניצחון במשחק הפתיחה, הפרואנים מגיעים עם רוח גבית חזקה למפגש זה. הנבחרת שסיימה במקום השלישי בפעמיים האחרונות, יודעת ששלוש נקודות מול אקוודור יקרבו אותם להשגת המקום בשלבי הנוק-אאוט. ב-13 המפגשים שנערכו בין השתיים, אקוודור ניצחה שבע פעמים, בעוד פרו יצאה עם ידה על העליונה רק פעמיים.

ריקרדו גארקה, מאמן פרו, אמר: "אנחנו מכבדים את היריבה. אנחנו חייבים להשתפר אם אנחנו רוצים לנצח את היריבה". מנגד, גוסטבו קווינטרוס, מאמן אקוודור, יודע שזו הזדמנות שלו ולנבחרתו אסור לפספס: "אנחנו תמיד מגיעים עם אותה אינטסיביות ואותו הרוח במטרה לנצח כל משחק".