הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שוטר סיור: הצעצוע החדש של משטרת דובאי, ג'נסיס GV80

ה-SUV המפואר של היצרן הדרום קוריאני מצטרף לנבחרת השיטור של המשטרה בדובאי

ניר בן טובים  30.05.21 - 15:37
מתייצב לשירות
מתייצב לשירות

תגיות: ג'נסיס

תחילת כתבה

משטרת דובאי משתמשת בשורה של כלי רכב קיצוניים: בוגאטי, פרארי, ניסאן GT-R ועוד רבים וחזקים שמסוגלים לצוד עבריינים שמנצלים את סוכנויות ההשכרה היוקרתיות לחוות את אותן מכוניות רק מהצד האזרחי - ובאפס זהירות בהרבה מקרים. לאחרונה, היא הוסיפה אל כוחות האכיפה רכב יוקרה קצת יותר מחובר למציאות - ג'נסיס GV80 מודל 2021. כפי שניתן לראות, האמירתיים מצטרפים לאופנת העולם ומהמרים על הצמיחה של פלח רכבי השטח.

Genesis GV80 הוא רכב השטח היוקרתי הראשון המיוצר על ידי המותג Genesis. המפיץ הרשמי של המותג באיחוד האמירויות הערביות הוא ג'ומה אל מג'יד אסט, שביצע את המסירה לטובת כוחות סיור ברחובות העיר, וכך תיאר את האירוע המנהל המקומי של המותג בדובאי: "אנו גאים לשתף פעולה עם משטרת דובאי ביוזמות שונות שמטרתן להפיץ מודעות בקרב כל פלחי החברה לעניין בטיחות בתעבורה". אנו מקווים כי Genesis GV80 יסייע להקל על הפעולות בזכות היותו רכב חזק והייטקי בקרב משטרת דובאי, ויספק להם שירותים נוספים חשובים".

ג'נסיס, שהחלו את שיווקם בישראל לאחרונה מייצרים את ה-GV80 במספר גרסאות שונות, אבל בדובאי ציידו את ה-SUV בתחנת הכוח החזקה ביותר שלו: מנוע שש בוכנות בהספק מרבי של 375 כוחות סוס ו-55 קג"מ בחיבור אל הנעה כפולה ותיבת הילוכים אוטומטית 8-מהירויות. הוא מסוגל לשאת 7 נוסעים, ומאיץ מעמידה ל-100 קמ"ש ב-5.6 ש'.

משטרת דובאי רכזה לעצמה אוסף לא שגרתי של רכבי-על בשנים האחרונות, אבל זו הפעם הראשונה שהם רוכשים רכב יחסית "רגוע" במהותו וגם לא יקר (סביבות 50 אלף דולר). לשם השוואה, עומדת אצלם פורשה 918 ספיידר שנרכשה תמורת 770 אלף יורו. אז למה צריך קרוסאובר גדול וכבד בהיצע? "משטרת דובאי תמיד שואפת להוסיף את דגמי הרכב היעילים, הגמישים והאחרונים ביותר לצי שלהם", אומר תא"ל מוחמד אל-רזוקי, מנהל התחבורה וההצלה, משטרת דובאי. מצד שני, קצת קשה לפתות שוטרי סיור לצאת לרחובות דובאי עם קרוסאובר ששוקל מעל 2 טון, כשלידו עומדות יצירות מופת במיליוני יורו.

מרסקים מכוניות ומשתוללים - הישראלים עושים בושות בדובאי