הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מהיר ויקר: הטויוטה סופרה מ"מהיר ועצבני" נמכרה בסכום גבוה

המכונית שהופקדה בידיו של פול ווקר המנוח בסרט הראשון של הסאגה עברה יד במכירה פומבית במחיר גבוה פי 2 מהערכת השווי הראשונית

ניר בן טובים  23.06.21 - 07:50

תגיות: טויוטה

תחילת כתבה

בכמה הייתם מעריכים את שוויה של ה-טויוטה סופרה 95' שככבה בסרט הראשון בסדרת סרטי "מהיר ועצבני"? ובכן, גם המומחים הגדולים ביותר בתחום הקלאסיקה והאספנות נקבו במספרים שלא היו קרובים אפילו למחיר המכירה הסופי שלה, ונותרו די מופתעים. 

המכירה הפומבית שארגנה חברת 'בארט-ג'קסון' התקיימה ב-19 ביוני בלאס וגאס והמכונית האייקונית החליפה ידיים תמורת סכום גבוה בהרבה מהתחזיות המקוריות. זו כנראה הטויוטה סופרה היקרה ביותר שנמכרה אי פעם, לא מעט בזכות העובדה שהיא ננהגה על ידי פול ווקר המנוח ובשל החשיבות של הסרט שהתחיל את טרפת המכוניות המשופרות על גבי מרקעי הקולנוע. 

מכונית הספורט היפנית נמכרה תמורת 550,000 אלף דולר. אולם המארגנים הימרו, שהמכונית ששירתה את האולפנים תמכר בין 160,000 ל-220,000 אלף דולר. בסופו של דבר המחיר כמעט הוכפל, מה שהופך אותה לפריט אספנות מבוקש. הדגם עצמו, טויוטה Supra A80 משנת 1995 שונה במיוחד לרגל הצילומים, עם מדבקות "למבורגיני דיאבלו סוכריות צבע פנינים כתומות" ומדבקות "גלדיאטור גרעיני" שהפכו אותה למפורסמת בשנת 2001 והעניקו השראה למספר לא מבוטל של סדנאות שיפורים.

מתחת לעיני הנהג מושתל מנוע 3.0 ליטר טורבו 2JZ-GTE והיא משחררת הספק מרבי של 324 כ"ס ומומנט של 43 קג"מ. הפגם בסיפור הזה, לעומת זאת, הוא תיבת ההילוכים האוטומטית לה ארבע מהירויות, שמוסווה על ידי ראש ידני בחלל הפנים, המעביר כוח לגלגלים האחוריים. אולם מלבד ידית ההילוכים שמסתירה את התמסורת האמתית, הפנים עצמו נאמן לכל מה שרואים בסרט; הגה מירוץ תלת-חישורי, לוחות דלתות כחולים, מושבי ספורט מרופדים כחול, שעוני גדישה וכדומה מול הנוסע הקדמי ועל עמוד A, ויש גם מסך בתעלה המרכזית.  היא מאיצה ל-100 בסביבות 4.3 ש' ול-200 קמ"ש ב-9.5 ש'. המהירות המרבית היא בערך כ-260 קמ"ש (מבוקרת).  

כדי להשלים את המראה הקיצוני של הסופרה, בנוסף לערכת המרכב הספציפית מלפנים והמתלים המונמכים, היא צוידה גם בגלגלי ה- 19 אינץ' המיוחדים (פריט אפטר מארקט טיפוסי) וכנף האלומיניום הדו-קומתית הנדיבה שבולטת מאחור. קשה היה לזהות אותה אחרי כמה שינויים קוסמטיים, אבל הסופרה המדוברת הייתה גם גיבורת הסרט השני אחרי שעברה איפור כבד ושורה של שינויים קוסמטיים. לאחר סיום הצילומים, היא הוחזרה לצבעה המקורי. כעת כאמור, היא נודדת לבעלים חדשים.