הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פטריק ואן לוון: "מהמשחקים שאתה מצפה להם כמאמן"

צפו: כושר המשחק וסוגיית השוער. מכבי ת''א מחפשת תואר ראשון

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  24.07.21 - 17:52
תחילת כתבה

יומיים אחרי ה-0:0 המאכזב מול סוטייסקה, מכבי תל אביב כבר מסתכלת אל עבר האתגר הבא. בשעה זו עורכת מחזיקת הגביע את מסיבת העיתונאים לקראת ההתמודדות המרתקת מחר (ראשון) מול מכבי חיפה במסגרת "אלוף האלופים", שם ינסו הצהובים לגרוף תואר ראשון העונה.

"זה המשחקים שאתה ממצפה להם כמאמן", אמר מאמן הצהובים, פטריק ואן לוון, אשר הוסיף: "אין צורך להעניק זריקת מוטיבציה לשחקנים, זה מאוד ברור להם. במסגרת הקונפרנס ליג, לא הצגנו את מה שהיינו יכולים ומה שהשחקנים הציגו באימונים. הקצב שלנו לקה בחסר במשחק, אבל המצב הקיים גרם לנו לשחק לאט יותר. יצאתי מרוצה מהרוח של הקבוצה ומהאגרסיביות שלנו בעיקר בסיום המשחק".

"הסגל החסר הוא הסיבה העיקרית שנתנו צ'אנס אמיתי בקדם העונה לשחקנים הצעירים שלנו. אני מרוצה מהם, גם ממחנה האימונים. מאמין שהם ישתלבו, אבל יש להם עוד דרך ארוכה".

"דניאל פרץ בדרך הנכונה, ואני חושב שזו ההזדמנות שלו להראות את האיכויות שלו. טננבאום היה מצוין מהרגע שהוא התחיל לשחק, הפציעה שלו, היא הזמן של פרץ להציג את הכישרון שלו. הרושם שהוא נתן לי הוא מצוין ומעבר לציפיות משוער צעיר".

על אף שהמאמן ההולנדי לא כל כך התלהב מתאריך שיבוץ המשחק, בשל כושר המשחק הנמוך הוא הדגיש: "אנחנו לא רואים את המשחק הזה כמשחק קדם עונה, אנחנו מחפשים את התוצאה ורוצים לנצח. אנחנו כן נשתף עוד שחקנים, אבל זה בגלל שיש לנו משחק באירופה במקביל. התוצאה חשובה לנו מאוד".

על היריבה אותה תפגוש מחזיקת הגביע אמר: "נגד קייראט ראיתי את מכבי חיפה ואת האיכות שלהם. הופתעתי מאוד מקייראט. אני חושב שמכבי חיפה, נמצאת במצב טוב מאיתנו מבחינת משחקים רשמיים".

אנדרה ג'ראלדש, שהתייצב גם כן למסיבת העיתונאים, התייחס כמובן לרצון של קבוצתו להשיג את התואר הראשון של העונה. כמו כן, המגן הפורטוגלי נשאל על סיום העונה שעברה, כשהשחקנים הזרים עזבו את ישראל בעקבות מבצע שומר החומות: "המשפחות שלנו לא הרגישו בטוחות כאן. שמחתי שהמועדון אישר לנו לצאת מהמדינה, וכשהכל נרגע חזרנו. לא היה כאן פשוט, אבל עכשיו הכל בסדר"