הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המנג'ר קבע: מי תניף את גביע המדינה?

נעזרנו במשחק המחשב על מנת לחזות את התוצאה בין בית"ר להפועל חיפה. התשובה בפנים

מתן שקרוב  09.05.18 - 17:51

משחק הפוטבול מנג'ר, למי שלא מכיר, זהו משחק אשר מדמה אימון קבוצת כדורגל בצורה המדויקת ביותר האפשרית. אם זה בעניינים כספיים, טקטיים ואפילו מהמשחק האחרון גם חברתיים. הערב (רביעי) ייצא לדרך המפגש בין הפועל חיפה לבית"ר ירושלים. לקראת המשחק בין שתי הקבוצות (21:00, שידור ישיר ב- 5SPORT), החלטנו לתת למשחק המחשב "פוטבול מנג'ר" להראות את יכולותיו ולבדוק בעזרתו את הכלים הטקטיים שיש לשתי הקבוצות ואף לנסות ולחזות את תוצאות המשחק.

המשחק הערב באצטדיון טדי יכול להיות רגע מרגש לכל אחת משתי הקבוצות המשחקות הערב בגמר גביע המדינה. הפועל חיפה תוכל לזכות בתואר לראשונה מזה 19 שנה אחרי האליפות המפורסמת, ולבית"ר זה יכול להיות עוד תואר בארון, אבל הפעם מרגש הרבה יותר לאור כל מה שהיא עברה השנה. טדי יהיה מלא וגדוש ואנחנו נעזרנו במנג'ר כדי לראות מי תנצח את המשחק הערב. בית"ר ירושלים מחפשת גביע ראשון מאז שנת 2009, ומחפשת בעצם את הזכייה השמינית שלה בגביע.

פתיחת המשחק תהיה שקולה לבטח וייקח זמן עד שהלחץ יירד משתי הקבוצות, הפועל חיפה תחפש לפרוץ את ההגנה של בית"ר ירושלים בתחכום. בסימולציה היא עשתה זאת עם מבצע אישי של מקסים פלקושצ'נקו שבישל באומנות בכדור רוחב לעדן בן בסט את הראשון בדקה ה-35. במחצית השנייה הגיעה פציעה של גילי ורמוט שהייתה מחייבת חילוף, אבל המשחק עצמו היה מאוזן עם יתרון קל להפועל חיפה. שמונה דקות מהסיום הייתה זו בית"ר ירושלים שהתקרבה להשוות את התוצאה, אבל איתי שכטר שהחלודה שלו ניכרת – נגח למשקוף של שטקוס מקרוב.

לבית"ר היו לקראת הסיום עוד מספר בעיטות לשער שהיא לא השכילה לנצל. בסיכומו של דבר הסימולציה הסתיימה בניצחון של הפועל חיפה 0:1 בגלל רגע גאונות אחד של פלקושצ'נקו, שבמידה ויחזור על עצמו הערב יכול לסדר תואר ראשון מזה 19 שנה לאדומים מחיפה, וגביע ראשון משנת 1974 בגמר השמיני שלה.