הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שימו עליהם עין: לביא יעצור את מכבי ת"א?

מי השחקנים שיככבו במחזור הנוכחי? התשובה לפי המנג'ר

מתן שקרוב  30.03.19 - 12:38
תחילת כתבהאחרי פגרה הנבחרות הארוכה אך המרגשת עבור נבחרת ישראל, אנחנו חוזרים ללחם ולחמאה של אוהדי הכדורגל בארץ: ליגת העל. הליגה התפצלה לשניים ומעבר למאבק האליפות שכבר הוכרע. בפלייאוף התחתון ניצחונות של אשדוד וסכנין השבוע יכולים להיות בהחלט מפחידים עבור שאר הקבוצות. גם המאבק על אירופה עדיין נותר פתוח לקראת הישורת האחרונה. לכן , החלטתי לסמן מספר שחקנים שיכולים להיות השחקנים המשמעותיים עבור הקבוצות שלהם לקראת המשחקים הערב ולנתח את פרופילי המנג'ר שלהם.
הפועל חדרה - הפועל ב"ש.
השחקן הנבחר - קווין טאפוקו מהפועל ב"ש.

בייחוד לאחר הבלאגן שנוצר בהפועל ב"ש עם ג'ון אוגו – הם יצטרכו את השחקן שהביאו מחדרה בינואר ביכולת טובה כדי לחזור לנצח. הצרפתי שבעוד כשבועיים יחגוג את יום הולדתו ה-25 מציג יכולת לא גבוהה כל כך במדים של הפועל ב"ש ודווקא נגד קבוצתו לשעבר הוא יצטרך להראות מה הוא הביא למועדון מהדרום כדי שינצח את קבוצתו לשעבר וייצמד עוד טיפה אל הדרך למאבק על אירופה.

עם היכולת החזקה שלו בתיקול לעומת שאר הקשרים בארץ (13 במנג'ר) ויכולת המיקום והנגיחה הגבוהות שלו עם 14 בכל אחד מהיכולות הללו, טאפוקו אמור להיות האיש שישאיר את השליטה במרכז השדה ברגליים של הפועל ב"ש. עם 65 תיקולים מוצלחים מתוך 111 שלו עד עכשיו בליגה בהפועל ב"ש (72 אחוז) – הוא בוודאי צריך להשתפר מעט באספקט הזה על המגרש כדי להראות מה הוא יודע.
בני יהודה- מכבי נתניה
השחקן הנבחר- גיא מלמד

במשחק הקודם שלה מכבי נתניה הפסידה להפועל ב"ש גם בזכות חוסר היכולת ההתקפית שלה באותו המשחק שלא הובילה אותה למצבים רבים לכיבוש. אם נתניה רוצה להצליח להיצמד למקומות הגבוהים יותר לפני משחק חצי גמר הגביע ביום שלישי, היא תצטרך את גיא מלמד. שמונה שערים כבש מלמד השנה עד עכשיו וכולם זוכרים את מה שעשה נגד הפועל ב"ש במשחקים האחרונים בין הקבוצות. 
היכולות החזקות שלו הן יכולת הסיום עם 13 , יכולת הטכניקה עם 13 ויכולת המסירה עם 13 בכל היכולות הללו. העובדה כי הציוות שלו עם פאטוס בצ'ראיי עובד טוב עבור נתניה חשובה לה גם לקראת חצי הגמר בשלישי- אבל גם לקראת המשחק הערב .

מכבי ת"א- מכבי חיפה
השחקן הנבחר - נטע לביא

הקפטן הירוק יצטרך הערב להיות בשיאו בכדי לדאוג לכך שמכבי חיפה תעצור את מכבי ת"א הערב בנתניה.
היכולות החזקות אצל נטע לביא על פי המנג'ר הן יכולת התיקול והנגיחה שלו עם 13 בכל אחת מהן. כמו כן היכולת שלו להיות אגרסיבי כשצריך: עם 14, והחריצות שלו עם 13 הן היכולות החשובות מהבחינה המנטלית שמבדילות אותו משאר השחקנים בירוק. מבחינת הסטטיסטיקה, ראוי לציין עבור נטע את העובדה שיש לו 79 תיקולים מוצלחים מתוך 141 תיקולים בסה"כ- אחוז מצויין עבור שחקן ברמתו.

 

בית"ר ירושלים - בני סכנין
השחקן הנבחר- מהראן ראדי
כשראדי הגיע מהפועל ב"ש לבני סכנין, הוא הצליח להצית את הדמיון לקראת שיתוף הפעולה שלו עם קלאודימיר פריירה. מאז פריירה עזב להפועל ת"א וראדי נשאר לבד במרכז השדה של הקבוצה מסכנין. מה עוד, שלמרות עונה לא גדולה הוא עדיין מוביל את הקבוצה מבחינת בישולים עם שישה בישולים.

אבל ראדי הוא יותר מזה, הוא היה אמור להיות המנהיג של השחקנים ולהוביל את סכנין לעונה רגועה, אבל כשמאמן שישי כבר על הקווים – סכנין חייבת לנצח בטדי כדי להשאיר לעצמה איזשהו סיכוי במאבק על הירידה. ובשביל זה, סכנין צריכה את ראדי הישן והטוב.

היכולות החזקות של ראדי הן היכולות הטכניות- ההרמה ויכולת הרמת הקרנות עם 13, המסירה עם 13. כמו כן , מהבחינה המנטלית ראדי קיבל נחישות של 16, דבר שמעיד על כך שהוא לא יוותר לא הערב בטדי ואולי גם לא עד סיום העונה. גם בגילו המתקדם- בן 35- לראדי יש כושר גופני מצוין וגם במנג'ר יודעים זאת עם 16 בכושרו הגופני שמראה שהוא יכול להחזיק נהדר את הקישור הסכנינאי הערב.


אז מי מהשחקנים האלה יהיה האקס פקטור במשחקים שלהן במחזור הזה? נשארו לנו רק מספר שעות לחכות ולראות.