מאחדות כוחות: החברות הגדולות נגד צ'יטרים

Riot Games ו-Bungie מגישות מכתב תביעה נגד יוצרי תוכנות צ'יטים במשחקים Valorant ו-Destiny 2

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.01.21 - 15:10

תגיות: bungiedestiny 2riot gamesvalorant

תחילת כתבה

חברות Riot Games ו-Bungie הגישו השבוע תביעה במשרד התובע המחוזי של קליפורניה כנגד יוצר התוכן קמרון סנטוס, והאתר GatorCheats - אלו מספקים תוכנות צ'יטים ברשת עבור שחקנים ועוזרים להם לרמות במשחקים כמו Valorant ו-Destiny 2, ומשחקים נוספים.

חברת Bungie כבר איימה על GatorCheats עם מכתב תביעה בעבר, אך באתר המשיכו לספק תמיכה ושירותים עבור אלו שכבר רכשו את תכנות הצ'יטים ל-Dsetiny 2 לא רק דרך האתר, אלא גם דרך שרת הדיסקורד שלהם, באימיילים פרטיים ואפילו דרך הטלגרם.

למרות שהמשחקים של Riot ו-Bungie מריצות תוכנות לזיהוי צ'יטרים בזמן משחק, התכנות של GatorCheats מצליחות לעקוף אותן ולעבוד ברקע, ובכך לאפשר לשחקנים לרמות בזמן משחק ברשת.

בכתב התביעה נכתב כי שחקנים שילמו באופן חודשי עבור תכנות הצ'יטים, כאשר המחירים נעים בין 90 דולר לחודש, 250 דולר עבור שלושה חודשים, או אפילו 500 דולר בשביל לקנות את התוכנה ולשמור את קבצי המערכת.

"השירותים" הללו כללו תוכנות aimbot - שמשפרות את הדיוק והירי של השחקנים, כאלו שחושפות את הנתונים על השחקנים בזמן אמת - כמו מיקום, מד חיים או תחמושת, ועוד מספר דוגמאות שמעניקות למשתמש יתרון לא הוגן במשחק.

Riot ו-Bungie מסרו במכתב התביעה כי נגרם להם נזק בשווי של מיליוני דולרים, וכי הם מבקשים מבית המשפט צו היורה על צוות GatorCheats להפסיק את פעילותם לאלתר

Riot, Bungie lawsuit by Polygondotcom

דובר של Riot מסר: "תכנות צ'יטים ורמאויות רק מערערות את השלמות התחרותית של המשחקים, ושוחקות את האמון של הקהילות, ואנו מחוייבים לחזק את הערכים הללו עבור השחקנים שלנו. במידה שנהיה מודעים לכל יוצר צ'יטים - נעשה הכל כדי לעצור אותו".

האתר כעת נסגר, וכפי שנכתב בהודעה: "עכב התביעה שהוגשה בידי Riot Games ו-Bungie, האתר GatorCheats יסגר לצמיתות".