עשו פרסה: מיקרוסופט לא תעלה מחירים לשירות האקס בוקס Live

הזעם ברשת עשה את שלו, ובחברה לא רק הקשיבו לתלונות הצרכנים - גם ישרו קו עם שחקני המחשב האישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.01.21 - 12:55
תחילת כתבה

במהלך סוף השבוע האחרון הודיע חברת מיקרוסופט כי היא תעלה את מחיר שירות ה-Xbox Live - אותו שירות רישום אונליין שמאפשר לשחקני הקונסולה לשחק ברשת. המחיר למנוי עבור חודש אחד עלה ל-11 דולרים ועבור שלושה חודשים - ל-30 דולרים. מחיר מנוי לשנה עלה ל-60 דולרים - שזהו למעשה הסכום הנוכחי של המנוי לשנה.

כמובן שההכרזה על העלאת המחירים תפסה את הרשת בהפתעה, שמיהרה להגיב בזעם על העלייה המוגזמת במחירים, במיוחד בהתחשב בעובדה שהעולם נמצא כעת במגיפה עולמית, ואנשים משתמשים בשירות בעיקר בתור אמצעי בידור ואסקפיזם. לאחר התלונות הרבות מיהרה מיקרוסופט לשחרר הודעה רשמית כי היא מבטלת את עליית המחירים.

"פישלנו, ואתם צדקתם כאשר העמדתם אותנו על טעותנו. חיבור ומשחק בין חברים הוא חלק מהותי בחוויית גיימינג - ואנו התקשינו לעמוד בציפיות של השחקנים שסומכים עלינו. כתגובה, החלטנו שלא להעלות את המחירים של שירות XBOX LIVE GOLD. אנו רואים את השחקנים בלב ובמרכז השירות הזה, ובאשר למשחקים חינמיים בעתיד - שחקנים לא יזדקקו יותר להרשמה ל-XBOX LIVE על מנת לשחק בהם. אנו עובדים על דרך לספק לכם זאת כמה שיותר מהר".

מעבר להצהרה והתנצלות בפני קהילת השחקנים שלה, מיקרוסופט הגדילה ראש וגם הכריזה כי משחקים חינמיים דוגמת פורטנייט, קול אוף דיוטי Warzone או רוקט ליג לא יזדקקו להרשמה למנוי על מנת לשחק בהם. מהלך כזה מבדיל את מיקרוסופט מהמתחרות שלה - סוני ונינטנדו, מכיוון והן עדיין דורשות הרשמה לשירותי המנויים שלהם על מנת לשחק ברשת, גם במשחקים חינמיים.

אנליסטים טוענים כי עליית המחירים נועדה תחילה למשוך יותר שחקנים לשדרג לשירות ה-GAME PASS של מיקרוסופט שמעניק לשחקנים גישה למאות משחקים בחודש, אך כעת למעשה החברה מיישרת קו עם שחקני המחשב האישי - ובעתיד הקרוב נראה שגם שחקני האקס בוקס לא יצטרכו יותר לשלם עבור משחק ברשת.