חברות אמת: סוני ודיסקורד מכריזות על שיתוף פעולה

החל משנה הבאה אפליקציית התקשורת תהיה זמינה גם בקונסולות הפלייסטיישן: "תפיסות ואינטרסים משותפים לשתי החברות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.05.21 - 15:51
תחילת כתבה

בשבועות האחרונים צצו ידיעות כי חברת מיקרוסופט מנהלת מגעים עם דיסקורד על מנת לרכוש את תכנת התקשורת הפופולארית בקרב הגיימרים תמורת עשרה מיליארד דולרים, אך במהרה התברר כי דיסקורד היא זו שהפסיקה את התהליך והמגעים.

לכן מדובר בחדשות מפתיעות כאשר היום הרשת התעוררה להצהרה באתר הרשמי של סוני מצד ג'ים ריאן, מנכ"ל החברה, בו הוא מכריז על שיתוף פעולה עם דיסקורד, והחל משנה הבאה אפליקציית התקשורת  תהיה זמינה גם בקונסולות הפלייסטיישן ובאפליקצית סוני במובייל דרך החנות הדיגטלית שלה - ה-PSN.

שיתוף הפעולה מגיעה לאחר שג'ים ציין כי כי לשתי החברות קיימים אינטרסים משותפים ו"פילוסופיות חברתיות" זהות. זוהי ההצהרה כפי שנכתבה בפוסט: "אנו כל הזמן מחפשים דרכים חדשות שבאמצעותן יוכלו השחקנים לתקשר אחד עם השני, ליצור חברויות וקהילות חדשות, ולחלוק זכרונות וחוויות משותפות."

"לכן אנו שמחים להכריז על שיתוף פעולה עם דיסקוד - שירות התקשורת שהפך לפופולארי בין הגיימרים, שבו משתמשים יותר מ-140 מיליון גיימרים ברחבי העולם בכל חודש".

"כבר מהשיחה הראשונה קיבלתי השראה מהמייסדים, ג'ייסון קיטרון וסטן וישנסקי, ומהתשוקה המשותפת שלהם ושל הצוותים שלנו לעזור להפגיש בין חברים וקהילות בדרכים חדשות".

ג'ים ציין בפוסט כי סוני ביצעה השקעת מיעוט בסבב גיוס הכספים של החברה לאחרונה, וניתן להניח כי דיסקורד  הייתה מעוניינת להשאר עצמאית ולהשאיר את השליטה בידיים שלה, וזוהי למעשה הסיבה שבגללה ניתקה את המגעים עם מיקרוסופט והפסיקה את תהליך הרכישה.

דיסקורד היא תכנת תקשורת שמוכרת בעיקר עבור שחקני המחשב האישי. מכיוון שמערכת ההפעלה של סוני נחשבה עד היום ל"מערכת סגורה", היא איפשרה לשחקנים לתקשר אך ורק עם האפליקציות הפנימיות שלה.

עם השקת הפלייסטיישן 5 בדור החדש, סוני הרחיבה את מגוון האפליקציות שזמינות להורדה בחנות ה-PSN, כולל נטפליקס וספוטיפיי, ובמהלך שנה הבאה השחקנים יוכלו לתקשר אחד עם השני גם באמצעות דיסקורד.