הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שירות האקס בוקס גולד לייב מתקרב לסופו

מיקרוסופט מתמקדת בגידול שירות הגיים-פאס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.07.21 - 13:17
תחילת כתבה

מאז הטמעת הגישה לאינטרנט בקונסולות האקס בוקס, משתמשים נאלצו לשלם תשלום חודשי לשירות האקס בוקס לייב כדי לשחק במשחקי אונליין למיניהם. המנוי עולה כ-10$ לחודש או 60$ לשנה. שירות הגולד מגיע עם הטבות נוספות, משחקים חינם מדי חודש והנחות על כמה מוצרים דיגיטליים.

דיווח חדש בעולם הגיימינג יצא בסוף השבוע לגבי עתיד שירות האקס לייב גולד הנותן גישה למצב המקוון על הקונסולות של מיקרוסופט.  דיווח זה מגיע אחרי שנה של שמועות לגבי עתיד השירות ועכשיו נודע כי ענקית הטכנולוגיה מחכה ששירות מנויי האקס בוקס גיים פאס יגיע לרף מספר מנויים לפני שיחליטו על סגירת שירות הגולד או לא.

העיתונאי ג'ף גראב העובד תחת אתר החדשות Giant Bomb, שיחרר ידיעה זאת בתוכנית האינטרנט שלו GrubbSnax Show.
בדבריו הסביר, "רק רציתי לחזור ולהדגיש, שירות הגולד עדיין רשום על לוח איפשהו האומר 'זה הולך להיעלם,  בין אם הם מדברים על זה באופן פעיל או לא, אני לא יודע, אבל עדיין יש להם את זה על מפת דרכים שאומרת אקס בוקס לייב יסגר בזמן מסויים בעתיד".
לפי גראב, הסיבה העיקרית לאי סגירת השירות כעת היא שמייקרוסופט רוצה לתת עוד זמן לשירות הגיים פאס לגדול, "סגירת שירות הגדול יכול לקחת מספר שנים בגלל שהפוקוס עכשיו הוא על להביא את שירות הגיים פאס למצב יציב ובריא"

גראב מניח כי מייקרוסופט רוצה ששירות הגיים פאס יגיע לכמות של 40-50 מיליון מנויים. בזמן זה כמות המנויים עומדת על אזור ה-25 מיליון משתמשים ברחבי העולם עם ציפייה להגיע ל-30 מיליון אחרי יציאת Halo Infinite לקראת סוף השנה באזור חג המולד.

בזמן שעולם המולטיפלייר ממשיך לכיוון שירות משחקים חינמיים זה נראה כי יש חוכמה במהלך של מיקרוסופט להוריד את תשלום המנוי החודשי רק בשביל גישה לאינטרנט. שירות הגיים פאס שאכן עולה כסף אך נותן הרבה יותר תוכן למשתמש בצורת כמות גדולה של משחקים כל חדש.