הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יומיים אחרי החשיפה: תוכנת האנטי צ'יט של COD דלפה לרשת

על פי דיווחים, המערכת כבר בידיים של מפתחי תוכנות רמאות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.10.21 - 17:37
תחילת כתבהקק לפני מספר ימים, Activision הכריזה על המערכת החדשה שלה "ריקושט" נגד רמאות או צ'יטינג במשחק קול אוף דיוטי, שתעשה את דרכה בקרוב הן ל-Call of Duty: Warzone והן ל-Call of Duty: Vanguard. לרוע המזל, על פי משתמש הטוויטר AntiCheatPD, תוכנת הריקושט כבר דלפה לרשת וכבר מצאה את דרכה לידי יצרני תוכנות הצ'יטינג.

ריקושט היא תוכנת אנטי צ'יט היושבת ברמת ה-Kernel, זוהי שכבת תוכנה שהכי קרובה לחומרה ולטיפול במשאבי המחשב בכל הקשור למערכת ההפעלה והתוכנות השונות שרצות במערכת ודורשות משאבים.
בדומה למערכת האנטי צ'יט הנהוגה ב-Valorant, אשר דואג לבדוק כל ניסיון שנעשה על ידי תוכנות במחשב המנסות להתערב בקוד המשחק של קול אוף דיוטי או ואלורנט.

אמצעי זה למאבק בצ'יטרים הוכיח את עצמו כיעיל ביותר, אך באופן טבעי גרם לחששות לפרטיות בקרב המשתמשים, בהתחשב ברמת הגישה שלו למערכת. יתכן שצוות הפיתוח של המשחקים החליט על להדליף את התוכנה לרשת כדי לראות מה יצליחו לעשות כל מפתחי תוכנות הרמאות למיניהם, הרי כל נקודת תורפה במערכת אמורה להיבדק ולהיפתר על ידי אחד מהעובדים.

למרות שזו בעיה, זה לא הסוף. מערכת Ricochet אמורה להיות מוצר שמשתנה ומתפתח עם הזמן. אנטי צ'יטינג ברמת ה-Kernel, לאט לאט הופך להיות המינימום היום כדי להילחם בתופעת הצ'יטרים במיוחד במשחקים ללא תשלום בו כל משתמש יכול לפתוח חשבון חדש מתי שמתחשק לו.