69.3% מהאוהדים מעדיפים את דאבור על זהבי

"פנאטיקוס": השוער המועדף לקראת סלובניה והמערך המתאים

גל לפלר  20.03.19 - 14:47

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

ושוב איתכם. נבחרת ישראל תפתח את דרכה מחר (חמישי) במוקדמות יורו 2020 כשתארח את נבחרת סלובניה באיצטדיון סמי עופר. רבים לא יודו בכך, אך נדמה שהפעם ישנה אופטימיות זהירה בקרב האוהדים, מעיין תחושה שהפעם, בניגוד לקמפיינים האחרונים שאופיינו בתחושת ייאוש עוד לפני שהחלו, יש לנבחרת צ'אנס לעשות זאת סוף סוף ולהעפיל לטורניר גדול לראשונה מזה חמישים שנה.

במסגרת סדרת סקרים באפליקציית פנאטיקוס – ליגת האוהדים של ישראל בשיתוף ערוץ הספורט, נשאל קהל האוהדים הישראלי מי הפייבוריט שלו בחוד ההתקפה, באיזה מערך צריך הרצוג לשחק, מי צריך לעמוד בשער ועוד סוגיות שמעסיקות מדינה שלמה, רגע לפני תחילת הקמפיין. התוצאות לפניכם.

מרוצים מרוטנשיינטר
נתחיל במי שעומד בראש הצוות המקצועי של הנבחרת מזה תשעה חודשים. רק השבוע הוחלט להאריך את חוזהו של המנהל הטכני של הנבחרות וילי רוטנשטיינר בשנתיים נוספות. נראה שקהל האוהדים מרוצה סך הכל מתפקודו של האוסטרי ומיכולת הנבחרת בקמפיין ליגת האומות, כש-71.6 אחוזים ממנו מברך על ההחלטה, בעוד 28.4 חושבים שתפקודו עד כה לא הצדיק את המשך ההתקשרות בשלב זה.

להמשיך עם 5-3-2
נעבור לחלק המקצועי. השינוי העיקרי אותו הנחיל הצוות האוסטרי בשיטת המשחק של הנבחרת הוא המעבר למערך של שלושה בלמים. מרבית האוהדים (58.7 אחוזים) מרוצים מהמערך בו שיחקה הנבחרת בקמפיין ליגת האומות וישמחו לראות אותו גם בקמפיין המוקדמות הנוכחי. למרות זאת, מספר לא מבוטל של אוהדים (41.3 אחוזים) מעדיפים דווקא קו של ארבעה שחקני הגנה עם שחקן נוסף לחלק ההתקפי. 

מעדיפים את דאבור על זהבי
אין ספק שמעמדו של ערן זהבי הוא השנוי ביותר במחלוקת בקרב קהל האוהדים של הנבחרת, לאחר תקרית זריקת סרט הקפטן, בעקבותיה הושעה, פרש מיוזמתו, ולבסוף חזר למדים הלאומיים. חרף העובדה שהוא צפוי לפתוח לצד הלגיונר הבכיר כיום מואנס דאבור, נשאלו האוהדים מי מבין השניים צריך להיות החלוץ המוביל, כלומר ה"באנקר" שלהם בחוד ההתקפה. רוב האוהדים (69.3 אחוזים) בטוחים שהליגיונר הבכיר כיום ישחזר את יכולתו באוסטריה והמפעלים האירופים בקמפיין הקרוב ובחרו בו כפייבוריט שלהם, 30.7 אחוזים בחרו בזהבי. באופן לא מפתיע, אוהדי מכבי תל אביב היו קהל האוהדים היחידי שבחר בזהבי כפייבוריט שלהם על פני דאבור עם 60.3 אחוזים שמעדיפים את הקפטן לשעבר.

דרוש שוער אחר
אז זהבי ודאבור אכן צפויים לפתוח יחד בחוד ההתקפה של הנבחרת, אך מי לדעת הקהל צריך לפתוח בין הקורות? נראה שהשאלה הזו רחוקה מהכרעה מבחינת הקהל כשכן רובו (36.5) לא מרוצה ממצבת השוערים הנוכחית והיה מעדיף לראות שוער אחר ב-11. מבין האופציות הקיימות, דווקא אופיר מרציאנו, שבפעם האחרונה שעמד בשער הנבחרת ספג רביעייה, זוכה לעדיפות עם תמיכה של 26.8 אחוזים. 24.4 אחוזים רוצים שהרוש ימשיך בשער כמו בקמפיין ליגת האומות ו12.3 אחוזים רוצים לראות הופעת בכורה של ג'רפי בין הקורות. גם בקרב אוהדי הפועל באר שבע יש רצון לראות את הרוש בשער, אם כי לא ברוב משמעותי (43.5 אחוזים).

עדיפות לסמי עופר
לסיום, אחת השאלות שיותר מעסיקות את קהל האוהדים היא מהו האצטדיון בו צריכה הנבחרת לארח את משחקיה. בעוד פעם הסתפקנו באיצטדיון רמת גן המיושן, היום נהנים ראשי ההתאחדות ממספר מגרש פוטנציאלים לאירוח. אז מה עדיף? כמעט מחצית מאוהדי הנבחרת (44.6 אחוזים) רוצים שמשחקי הבית ימשיכו במתקן המרשים סמי עופר, כמו המפגש הקרוב מול סלובניה. 32.9 אחוזים היו מעדיפים שהמשחקים יתקיימו באיצטדיון טדי בבירה, בעוד 14.3 רוצים לנצל את האווירה הביתית באיצטדיון טוטו טרנר, שסייעה לנבחרת בניצחון המרשים 0:2 על אלבניה. היו גם כאלו (8.2 אחוזים) שמעוניינים באיצטדיון אחר מהשלושה.

רוצים גם להצטרף לפנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל?
באנדרואיד לחצו כאן
באייפון לחצו כאן