רוב אוהדי הנבחרת בטוחים שאין סיכוי ליורו

פנאטיקוס: השחקנים שעל המוקד, ואיזה ציון קיבל הרצוג?

גל לפלר  20.11.19 - 17:34
רוב האוהדים פסימיים
רוב האוהדים פסימיים

תגיות: פנאטיקוס

תחילת כתבה

בוקר לא קל לאוהדי הכדורגל הישראלי. גם האופטימיים הגדולים ביותר התקשו לשאת את ההפסד אמש (שלישי) 1:0 לנבחרת צפון מקדוניה שנעל את אחד הקמפיינים החלשים ביותר שידעה הנבחרת, עם המקום החמישי בבית ו-37 אחוזי הצלחה בלבד.

עם זאת, פנינו קדימה לקראת שני משחקי הפלייאוף שיחולו בחודש מרץ, דרכן עשויה הנבחרת למצוא עצמה לראשונה בהיסטוריה ביורו 2020 בקיץ הקרוב. האם האוהדים נותנים לנבחרת סיכוי לצלוח את צמד המשחקים? איזה ציון הם מעניקים לאנדי הרצוג על הקמפיין שהסתיים? מי לדעתם לא צריך להיות מזומן יותר לסגל ולאור הקמפיין האדיר של זהבי, היכן הוא ממוקם ביחס לכוכבי העבר הגדולים של הנבחרת? על אלו ועוד ענו המשתמשים באפליקציית פנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל. התוצאות לפניכם.

רוצים גם להצטרף לפנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל?
באנדרואיד לחצו כאן
באייפון לחצו כאן

כבר נוכחנו לראות עד כמה הקהל מאמין במאמן הרצוג, גם כשפתיחת הקמפיין הטובה יחסית התחלפה בהפסדים לסלבוניה ואוסטריה ויכולת רעה. גם הפעם, אחרי הקמפיין החלש ביותר של הנבחרת מאז 1996, האוהדים מבקרים את האוסטרי על הקמפיין הנוכחי, אם כי בצורה מעודנת יחסית. האוהדים התבקשו לדרג את ניהול הקמפיין של האוסטרי בציון של אחד עד חמש. יותר ממחציתם (51%) נתנו לו ציון 3, 12% סבורים שמדובר בכישלון ענק עם הציון 1, כך גם 11% עם הציון 2, בעוד שיותר מרבע מהאוהדים (16% ציון 4, 10% ציון חמש) דווקא די מרוצים.

לגבי סיכויי ההגעה לטורניר, האוהדים התבקשו לדרג את הסיכוי לצלוח את שלב הפלייאוף לפי אחוזים:
1. סיכוי לא ריאלי: 25% - 0%
2. סיכוי נמוך: 50% - 25%
3. סיכוי לא רע: 75% - 50%
4. סיכוי טוב מאד: 100% - 75%

במקרה הזה, גילו האוהדים מעט פסימיות (או ריאליות) כשמחציתם חושבים שהסיכויים נמוכים מאד (עד 25%), בעוד 37% מאמינים שהסיכוי לעלות די קטן, כשרק 12% נותנים לנבחרת סיכוי סביר לצלוח את שני המשחקים.

לא מעט ביקורות נשמעו במהלך הקמפיין על בחירת השחקנים והמערך, וזו הזדמנות מצוינת לבדוק על מי מבין אלו ששיחקו בקמפיין הנוכחי, היו האוהדים מעדיפים לוותר. עומרי בן הרוש, שזכה לאמון כמעט מלא מהרצוג במהלך הקמפיין, הגיע למקום הראשון והמפוקפק, כש-48 אחוזים מהמצביעים לא חושבים שצריך לזמן אותו למשחקים הבאים. גם לואי טאהא (17%) והקפטן ביברס נאתכו (15%) על המוקד. אחריהם הגיעו בהתאמה אוראל דגני עם שמונה אחוזים, איתן טיבי וניר ביטון עם שישה אחוזי הצבעה כל אחד.

נקנח בנקודת האור היחידה בקמפיין הנוכחי, כושרו המפלצתי של ערן זהבי כמובן, שאמנם לא השכיל לשבור את שיא שערי המוקדמות, אך סיים קמפיין מדהים מבחנתו עם לא פחות מ-11 שערים מתוך כל ה-15 של הנבחרת. אין ספק שאחרי שנים בהן לא הצליח לפרוח במדים הלאומיים, זהבי נכנס ללב הקונצנזוס עם הופעות בלתי נשכחות, כאלו שמיצבו אותו כאחד מהגדולים שלבשו את המדים הכחולים לבנים.

מסתבר שהיכולת הגבוהה הספיקה ל-24% מהאוהדים לקבוע שהוא גדול שחקני הנבחרת, כשרק אייל ברקוביץ' הקדים אותו עם 30%. אחריהם הגיעו הכובש היחיד שלנו במונדיאל מוטל'ה שפיגלר (16%), שיאן ההופעות יוסי בניון (12%), אלי אוחנה (11%) וחיים רביבו (7%).

ומה דעתכם לגבי הנבחרת? הורידו את אפליקציית פנאטיקוס:
באנדרואיד לחצו כאן
באייפון לחצו כאן