הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לינוי אשרם זכתה במדליית כסף בקרב רב במינסק

מדליה ראשונה לישראל במשחקי אירופה. המתעמלת הייתה קרובה לזהב, אך הפילה את הסרט בתרגיל האחרון ובסופו של דבר סיימה שנייה עם ציון משוקלל של 84.700 נקודות

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  22.06.19 - 18:32
תחילת כתבה

מדליה ראשונה למשלחת הישראלית במשחקי אירופה במינסק. המתעמלת האמנותית הבכירה של ישראל, לינוי אשרם, זכתה הערב (שבת) במדליית הכסף בקרב רב עם ציון משוקלל של 84.700 נקודות. אשרם עלתה גם לכל ארבעת הגמרים במכשירים הבודדים, ותתחרה בהם מחר.

התרגיל הראשון של אשרם היה החישוק, והיא ביצעה אותו בצורה נקייה וקיבלה עליו ציון של 21.950. הישראלית המשיכה עם היכולת הנהדרת גם בתרגיל הכדור, ועל ביצוע נהדר היא זכתה לציון של 22 נקודות. לאחר שני מכשירים היא התברגה ראשונה בקרב רב עם ציון משוקלל של 43.95. התרגיל השלישי של המתעמלת הבכירה, האלות, היה פשוט פנטסטי והיא קיבלה עליו ציון גבוה ביותר, 23.300, ובכך שמרה על המקום הראשון.

אשרם עלתה לתרגיל הסרט כשהיא יודעת שהיא יכולה לסיים בראש הפודיום, אך בניגוד לכל התחרות, המתעמלת הפילה את הסרט בתרגיל האחרון וקיבלה עליו ציון של 17.450 נקודות בלבד. בסכימום של כל התרגילים היא סיימה כאמור במקום השני והוכיחה שוב שהיא מהטופ העולמי. דינה אברינה הרוסיה, אלופת העולם בקרב רב, סיימה ראשונה ואילו הלקינה הבלארוסית זכתה במדליית הארד.

אשרם, מאגודת הפועל ראשון לציון, היא חניכתן של איילת זוסמן ולנה קופילנקו. על זכייתה במדליית הכסף, היא תקבל ממהוועד האולימפי בישראל מענק כספי בסך 21 אלף ש"ח, בעוד המאמנות זוסמן וקופילנקו תקבלנה מחצית מהסכום.

יש לציין כי לתחרות הזאת אין השפעה על המשחקים האולימפיים בטוקיו ובאליפות העולם הקרובה שתתקיים בבאקו יהיה ניתן לקבוע את הקריטריון למשחקים. 15 המתעמלות שיתברגו ראשונות בקרב רב יזכו לכרטיס המיוחל.