הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הישג אדיר: אשרם השיגה 2 מדליות זהב ואחת מכסף

התאוששות בלתי רגילה למתעמלת הישראלית. הסגנית בקרב רב קיבלה ציונים גבוהים במיוחד בגמר הכדור והאלות אחרי שהפילה את החישוק שלוש פעמים בתרגיל שלפני כן

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  23.06.19 - 15:39

תגיות: לינוי אשרם

תחילת כתבה

אחרי שזכתה אתמול (שבת) במדליית הכסף בקרב רב של המשחקים האירופיים במינסק והייתה במרחק נגיעה מהמקום הראשון, לינוי אשרם זכתה היום בשתי מדליות זהב בגמרים האינדיווידואלים בתרגילי הכדור והאלות עם ציונים נהדרים של 22.500 ו-22.700 בהתאמה. היא גם זכתה במדליית הכסף בתרגיל הסרט עם 21.100 נקודות, ובסך הכל המתעמלת הבכירה של ישראל קטפה בתחרות בבלארוס ארבע מדליות, והוכיחה שוב שהיא אחת מהמתעמלות הטובות בעולם.

אשרם פתחה לא טוב את הגמרים הבודדים עם תרגיל החישוק. בצורה שמאד לא אופיינית למתעמלת הבכירה, היא הפילה את המכשיר פעמיים, כשבנוסף, לקראת סיום התרגיל, המכשיר ברח לה פעם נוספת. היא נאלצה לצאת מתחומי המשטח לקחת חישוק אחר, מה שגרם לה לאיבוד אלמנטים. בהתאם לטעויות, היא קיבלה ציון נמוך שהיא לא רגילה אליו, 15.9 נקודות, שדירג אותה במקום השישי והאחרון.

השאלה הגדולה הייתה כיצד אשרם תתאושש לגמר השני שלה - הכדור. היא עלתה שישית ואחרונה למשטח, והיא הצליחה לחזור ובגדול. היא שכחה לחלוטין מתרגיל החישוק הלא טוב שהיה לה וביצעה תרגיל נהדר שזיכה אותה בציון גבוה של 22.500 ובמדליית הזהב היוקרתית. למקום השני הגיעה טסבה מבולגריה והשלישית הייתה דינה אברינה מרוסיה, שגברה על אשרם אתמול בקרב רב.

אחרי הזהב בכדור, אשרם המשיכה עם היכולת המדהימה וביצעה תרגיל פנטסטי במכשיר האלות עם דרגות קושי מאד גבוהות. היא זכתה לציון 22.700, שאף הפתיע אותה (לפי הפרצוף שלה כשראתה את הציון על המסך), שדירג אותה במקום הראשון לאחר חמש מתעמלות. היא המתינה לתרגיל של אלכסנדרה ג'וגוקלזה על מנת לראות את מיקומה הסופי, וגם לאחר האיטלקיה נותרה אשרם ראשונה עם מדלית זהב נוספת.

אשרם שייכת לאגודת הפועל ראשל"צ והיא חניכתן של איילת זוסמן ולנה קופילנקו. חשוב לציין כי למשחקי אירופה אין השפעה על קביעת הקריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו בקיץ הבא. תחרות הקריטריון תהיה אליפות העולם שתיערך בחודש ספטמבר בבאקו, שם חמש עשרה המתעמלות הראשונות בקרב רב יזכו לכרטיס.

אגב, המטרה המוצהרת של הוועד האולימפי הישראלי הייתה לזכות במינסק בין שלוש לארבע מדליות. כבר אחרי היומיים הראשונים של המשחקים המשלחת הישראלית עמדה במטרה, וזאת בזכות ההישג העצום של אשרם.

צפו בתרגיל האלות >>

צפו בתרגיל הסרט >>