"השקעה לעתיד": איך אבדיה ישתלב ברוטציה?

בארה"ב ניתחו: תהיה סבלנות לגביו. לא בטוח שיהיה בחמישייה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.12.20 - 13:16

תגיות: דני אבדיה

תחילת כתבה

דני אבדיה יפתח היום את האימונים שלו בוושינגטון וויזארדס. עד שבת (כולל), אבדיה יקיים אימונים אישיים ומפגשים וירטואלים עם הקבוצה, והחל מראשון הקבוצות יתחילו להתאמן כרגיל. לאבדיה ולוויזארדס מצפה התחלה לא פשוטה מבחינת משחקי הכנה, כשייפגשו ב-13 בדצמבר את ברוקלין נטס של קווין דוראנט, קיירי ארווינג, סטיב נאש והמנטור מהעונה שעברה, אמארה סטודמאייר. משחק ההכנה הבא יהיה מול דטרויט, ששמה נקשר עם טרייד אופציונלי עבור ג'ון וול, ארבעה ימים מאוחר יותר (19 בדצמבר). שלושה ימים לאחר מכן, הליגה תיפתח. בינתיים בארה"ב ממשיכים לעסוק בשאלה איך אבדיה ישתלב בקבוצה.

"יש המון סימני שאלה לגבי איך דני אבדיה ישתלב בסגל והאם הוא ישפר את הקליעה שלו", נכתב הבוקר ב'אתלטיק', "יש 4 מקומות מובטחים בחמישייה של הוויזארדס - ג'ון וול, בראדלי ביל, תומאס בראיינט ורוי הוצ'ימורה. מחנה האימון שיתחיל היום יקבע את זהות השחקן החמישי. אבדיה יקבל קרדיט גם במשחקי ההכנה לעונה, אבל הוא יצטרך להוכיח שיפור בקליעה שלו וגם להראות שהוא מסוגל הגנתית להתמודד עם שחקנים פיזיים ממנו. וושינגטון בחרה באבדיה כהשקעה להמשך, ככה שיהיה לה סבלנות אליו".

הכתב פרד כץ הבהיר שלוויזארדס יהיה סבלנות לאבדיה: "גם רוי הוצ'ימורה הגיע לוושינגטון כשחקן מחליף וקפץ לרוטציה. קודם כל הוא יצטרך להראות את עצמו. אבדיה יכול להיות פתרון מצוין לחמישיות שישחקו בקצב גבוה".

פרד כץ, הכתב הבכיר של הקבוצה ב"אתלטיק", סימן את החמישייה הראשונה והשנייה שלו. ג'ון וול, ברדלי ביל, איזק בונגה, רוי האצ'ימורה ותומאס בראיינט בראשונה, ואיש סמית', טרוי בראון, דני אבדיה, דאוויס ברטאנס ורובין לופז בשנייה. את הסגל משלימים ראול נטו, ג'רום רובינסון, גריסון מת'יוז, אנתוני גיל ומו ואגנר.

"אני בטוח ב-80% שזאת תהיה החמישייה הפותחת העונה", טען כץ. "וול וביל כמובן יפתחו, והג'נרל מנג'ר טומי שפרד הצהיר לפני כמה ימים שבראיינט יהיה הסנטר הפותח". לעומת זאת, הדלת לעמדות 3-4 פתוחה בהרבה, וזה ההסבר שניתן לבחירות שלו: "הלכתי על בונגה כי הוא פתח ב-49 מתוך 66 משחקים בעונה שעברה והוא נראה הכי מתאים. הוא רק בן 21 והוא השומר הכי טוב מבין הסמול פורוורדים".

"גם לדני אבדיה יש סיכוי לפתוח בחמישייה", אמר כץ, שהרחיב למה הוא לא בחר בו: "הקליעה החשודה שלו לשלוש וחוסר הניסיון עלולים להציב אותו בחמישייה השנייה. למרות זאת, הרבה סקאוטים טוענים שאבדיה מוכן ל-NBA, ואם זה אכן ייראה כך, יש סיכוי שסקוט ברוקס ימקם אותו בחמישייה. בכל אופן אני מאמין שהוא יקבל דקות משמעותיות כבר בתחילת העונה. דני, בונגה, בראון או רובינסון יפתחו בעמדה 3".

כץ המשיך וניתח עוד סוגי חמישיות שמחכות לוושינגטון העונה, ביניהן: החמישייה לרגעי הסיום, חמישיית ההגנה וההתקפה. לגבי זו שתסגור משחקים, החמישה שנבחרו הם וול, ביל, האצ'ימורה, ברטאנס ובראיינט. "אתה לא יכול לשלם לשחקן 80 מיליון דולר בידיעה שהוא ישב על הספסל במאני טיים", נטען. "אם וושינגטון רוצה עוד שחקנים שיכולים ליצור, אבדיה או בראון ישחקו ברגעי הסיום", הוא הוסיף.

בחמישייה ההתקפית ביותר שיש לוויזארדס, כץ העמיד גם כן את וול, ביל, האצ'ימורה, ברטאנס ובראיינט, אך הבהיר: "אם אבדיה יפתיע מההתחלה, הוא יכול לתפוס את המקום של האצ'ימורה בחמישייה הזאת". גם לחמישיית ההגנה של הקבוצה אבדיה לא נכנס, אבל כץ אמר עליו ש"יש לו יכולת להחליף בחסימות", ולמעשה לשמור כמה עמדות שונות.