הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ואן לוון: "קשה לצרף שחקנים בגלל המלחמה, לא ממהרים"

המאמן הודה. חלאילה: "העדפתי את מכבי ת"א על פני האחרות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.07.21 - 23:10
(ברני ארדוב)
(ברני ארדוב)
תחילת כתבה

זה לא היה פשוט, אבל אחרי התיקו המאופס במשחק הראשון - מכבי ת"א התעשתה, השיגה 1:3 מול סוטייסקה והעפילה לסיבוב המוקדמות השלישי של הקונפרנס-ליג. רגע אחרי, פטריק ואן לוון ואוסמה חלאילה סיכמו את הניצחון וכבר החלו להתכונן לטרנאבה הסלובקית בסיבוב הבא.

"זה התחיל טוב מאוד, בקצב מצוין, יצרנו הזדמנויות", פתח פטריק ואן לוון את דבריו. "אמרתי לשחקנים לפני ההפסקה 'בואו נמשיך ללחוץ', ובהפסקה דיברנו על להישאר מפוקסים ולנסות לכבוש את השלישי כמה שיותר מהר. המשחק לא השתפר בחצי השני, אבל יצרנו מצבים, אני לא חושב שזו התוצאה שהייתה צריכה להיות".

מאמן הצהובים התייחס לשער שספגה קבוצתו: "אני רוצה לראות את השער לפני שאני מדבר עליו. מהצד שלי היה ניראה שלא הגנו טוב שם, אבל נכון, שוב ספגנו גול מבעיטה חופשית. ההתקפה? היו לנו מספיק הזדמנויות לכבוש וזה חיובי, זה לוקח זמן להגיע לחדות מירבית. חלאילה? עבד קשה מהיום שהגיע כדי להשתלב נכון. הוא שואל על הכל, אבל אנחנו לא רוצים להעמיס עליו מידע בהתחלה. רואים שיש לו יכולות למידה ממאמנים קודמים. הוא כבש כששחקן חדש במשחק חשוב, זה טוב".

ואן לוון התייחס לתקרית עם יונתן כהן, שהוחלף וירד עצבני לחדר ההלבשה תוך שלא לחץ את יד מאמנו: אני פשוט חושב שלכל חילוף יש השפעה שונה על המשחק. רכש? אפשר לומר לקהל שאין מה לדאוג, מכבי תמיד מביאה שחקנים שמתאימים לקבוצה. זה לא קל, אבל זה רק תחילת חלון ההעברות והם אומרים שהם לא ממהרים ומחכים. קשה להנחית שחקנים אחרי המלחמה".

אוסמה חלאילה, שכבש צמד בכורה בצהוב, הוסיף: "אני מרגיש מצוין, היה לי חשוב לעשות את המעבר לקבוצה כמו מכבי ת"א. אני שמח שאני פה והשחקנים טובים אליי, היה לי קל להשתלב וזה בא לידי ביטוי במגרש. לכבוש מול הקהל של מכבי בבית זה כיף, תמיד כיף לכבוש, אני רוצה לכבוש כמה שיותר".

על המעבר מקבוצה קטנה לגדולה אמר חלאילה: "היה לי חשוב להגיע למכבי ת"א יותר מאשר לקבוצה אחרת, הם מתנהלים עם שחקנים הכי טוב שיש בישראל, כיף לי להיות פה. ההבדלים? שמיים וארץ. התנהלות אחרת, אימונים אחרים. הלך לי קשה בהתחלה, אבל נצליח ביחד כמה שיותר. אני אעבוד כמה שיותר קשה, בעזרת השם אמשיך ככה".

חלאילה סיכם: "בשנת הפריצה שלי בסכנין בלאומית הייתי גם שחקן ספסל, לא יהיה לי קשה ואעשה את המקסימום שלי כדי לעזור לקבוצה כל הזמן. מקווה שאצליח. מה עיכב את המעבר? הייתה החלטה של הנהלת סכנין, הייתי חתום שם ולא יכולתי לעשות כלום. רציתי להתקדם ולעשות את המעבר הזה כמה שיותר מהר".