בשלושה שלבים: המתווה לחזרת ענפי הספורט

משרד הבריאות התבקש לאשר שסגלים אולימפיים ישובו לפעילות

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  21.04.20 - 15:44
תחילת כתבה

נציגות הספורט האולימפי, הפראלימפי והלא אולימפי באמצעות צוות הפעולה המיוחד שהוקם אתמול בערב (שני), קיים הבוקר ישיבת ZOOM עם נציגי משרד הבריאות בני דרייפוס וד"ר אפרת אפללו האחראים מטעם המשרד על נושא החזרת הספורט לפעילות סדירה, בהתאם לנוהלי משבר הקורונה. השיחה נעשתה בעזרת חבר הכנסת יואל רזבוזוב.

צוות הפעולה המייצג את כל איגודי ספורט בישראל הסביר את צורכי השטח בפרקטיקה, ניתנה סקירה ראשונית על חזרה בפועל של הספורט ההישגי במדינות מובילות בעולם והוצג מתווה מקצועי לניהול מתקני אימון סטריליים שנכתב ע"י צוות המנהלים המדעיים והרפואיים של הוועד האולימפי בישראל.

בנוסף, הצוות הציג הצעת מתווה לפיו החזרה תהיה בשלושה שלבים: חזרה מיידית לשגרת אימונים של ספורטאי ההישג - חברי הסגלים הבוגרים של ישראל - ספורטאי עילית ברמה הבינלאומית, אחריהם יחזרו לפעילות נבחרות בוגרים/ות של הענפים השונים ובהמשך החזרת הספורט המקצועי באגודות.

בשיחה הודגשה חשיבות יצירת תקן מיוחד לספורטאים ולמאמניהם כעובדים חיוניים וכן עלה לראשונה הצורך בהענקת את תו תקן (מקביל לתו הסגול) למרכזי אימונים שיעמדו בכללים המיוחדים בהתאם להמלצות הרפואיות-מדעיות ולכללי משרד הבריאות בימי הקורונה.

צוות הפעולה כולל את גילי לוסטיג ויעל ארד נציגי הוועד האולימפי בישראל, ד"ר רון בולוטין נציג הוועד הפראלימפי, אריק קפלן נציג ארגון אילת-לא אולימפי ושלושה יושבי ראש איגודים: ד"ר יוני ירום - טניס, כנרת צדף - התעמלות ורויטל כהן גלוסקא - כדורמים.