שמלא וחזנוב עלו לגמר אליפות אירופה בטיפוס

יתחרו אחד בשני - ובשאר המטפסים - על הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים בטוקיו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.11.20 - 20:37
שמלא וחזנוב, בדרך לטוקיו (צילום: רועי פלגי, התאחדות הטיפוס בישראל)
שמלא וחזנוב, בדרך לטוקיו (צילום: רועי פלגי, התאחדות הטיפוס בישראל)
תחילת כתבה

יובל שמלא ואלכס חזנוב העפילו לגמר אליפות אירופה בטיפוס. שני המטפסים נמצאים כפסע מהשגת הכרטיס המיוחל למשחקים האולימפיים בטוקיו והם יתחרו בשבת הן במטפסים הטובים ביותר ביבשת והן אחד בשני, שכן נותר כרטיס בודד למשחקים, אשר יוענק אך ורק למטפס שיזכה באליפות.

שמלא וחזנוב התחרו היום במוקדמות הקומביינד, ה"קרב רב" של עולם הטיפוס, טיפוס ספיד (מהירות) בבוקר, בולדרינג בצהריים והובלה בערב. לאחר פתיחה בינונית לשני המתחרים הישראלים, שמלא, שסיים במקום ה-20 בספיד ורק במקום ה-11 בבולדרינג, התרחק מאוד מהסיכוי לסיים את המוקדמות בין שמונת הראשונים, אך נתן תצוגה הירואית בגמר ההובלה תוך שהוא לוקח את המקום הראשון במקצה, מה שהקנה לו את המקום הרביעי בסיכום הכללי.

חזנוב עלה למקצה הבולדרינג עם תצוגת תכלית מדהימה של 4 טופים (סיומי מסלול) והמקום הראשון במקצה, מה שהעלה אותו למקום הרביעי בשקלול הכללי. במקצה ההובלה סיים אלכס במקום 16 הכללי, דבר שהעמיד אותו במקום השמיני ועל סיפו של הגמר. המתח נמשך עד סיום מקצה ההובלה ולאחר שמספר מיריביו נפלו מוקדם על המסלול אושר מקומו בגמר.

שמלא סיכם: "גם ברגעים שאתה מרגיש שאתה למטה והסיכויים נמוכים חשוב להאמין ולהכיר ביכולות האמיתיות שלך. ידעתי שאני יכול לתקן בהובלה ונתתי את הכל. אני מאושר כרגע כמו שלא הייתי מאושר בחיי". חזנוב אמר עם ההכרזה על העפלתו לגמר: "התחרות הזו זו רכבת הרים. כל כך הצלחתי בבולדרינג ופשוט לא הצלחתי להישאר מרוכז בהובלה. בסוף כל הכוכבים הסתדרו ומחר יום חדש שבו אתן שוב את הכל".