הפסד טכני לבני יהודה בשל שיתופו של קוסטה

הזהובים ספגו גם קנס של 10,000 ש"ח, נקבע הפסד 3:0 להפועל י-ם

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.02.15 - 21:38
טעות בירוקרטית שעלתה לדמאיו ובני יהודה ביוקר
טעות בירוקרטית שעלתה לדמאיו ובני יהודה ביוקר
תחילת כתבה

עונש כבד, אך עם זאת - צפוי, לבני יהודה: בית הדין של ההתאחדות לכדרוגל קבע הערב (רביעי) הפסד טכני של 3:0 לחובת הזהובים מול הפועל ירושלים בשל שיתופו של קסטוטיס איבשקביצ'יוס, במשחק שבכלל הסתיים ב-0:3 לזכות מוליכת הלאומית.

כזכור, השחקן שחזר לשחק אחרי שנה וחצי (בעקבות פציעה) לא היה רשום בבקרה - ועל עבירה מסוג זה קובע התקנון הפסד טכני. אגב, גם מכבי חיפה ספגה מאופ"א הפסד טכני בתחילת העשור הקודם בשל שיתופו שלא כחוק של וואליד באדיר, במה שכונה "פרשת הפקס". 

מבחינת הטבלה, הרי שבני יהודה עדיין נמצאת בבטחה במקום הראשון, אבל כעת הפער קטן יותר. אחרי העונש, ליוסי אבוקסיס 49 נקודות, בעוד שלבני לוד 44 ולהפועל כפר סבא 43.

במקביל, אגב, בני יהודה עמדה לדין בגין התפרעות אוהדים נגד אחי נצרת, כשעומד נגדה עונש של הפחתת 2 נקודות על תנאי, אלא שבסופו של דבר היא ספגה רק קנס של 5,000 ש"ח. נצרת, מנגד, נענשה במשחק רדיוס אחד בפועל וכן בקנס של 7,500 ש"ח.

וכך התנהל הדיון
מטעם בני יהודה הופיעו המנכ"ל משה דמאיו, המשנה למנכ"ל כפיר אדרי ואיבשקביצ'יוס עצמו, שאמר בפני הדיין שמעוני: "זה הייתה טעות קטנה. המועדון דאג לי להכל, לכל הבדיקות הרפואיות שלנו ואני לא יודע מה קרה פה. כנראה שמישהו פספס את זה".

דמאיו הגיב לדו"ח השופט: "קסטוטיס אצלנו כבר חמש שנים. לפני כשנה ושלושה חודשים הוא נפצע ושבר את רגלו, פציעה שלקחה לצערנו זמן החלמה רב וארבעה ניתוחים עם תהליך שיקום קשה מאוד. עשינו בדיקות רפואיות מרוכזות בתחילת מאי, הוא לא עבר אותן אז וזה נשכח מזיכרוננו. זו תקלה טכנית שאסור שתקרה. יש לו ביטוח רפואי, יש לו רישום בבקרה ויש לו טופס שחקן, רק שכחנו לעשות לו בדיקה רפואית לעונה החדשה. זו אשמתנו, אין ויכוח, אבל דאגנו לחוות דעת ממומחים שהוא רשאי לשחק ולהתאמן, רק את הבדיקה הפורמלית לא ביצענו בתום לב''.

''אם יוטל עלינו הפסד טכני זה ישפיע על הכל, מה אשמה הכח ר"ג אם הפועל ירושלים יריבתה לתחתית קיבלה נקודות בגללנו? אני מבקש הפחתת נקודה ממאזננו או עונש על תנאי במקום".

כאמור בני יהודה עמדה לדין גם בעקבות התפרעות הקהל שלה מול אחי נצרת כשעונש של הורדת שתי נקודות עומד נגדה בגלל שהואשמה בעבירה דומה במשחק נגד לוד. מטעם אחי נצרת הגיע אחמד חילו, שאמר באשר לאירועים בעילוט: "התרענו בפני המשטרה שחלק מהאוהדים שלהם מקללים קללות גזעניות וביקשנו להיערך בהתאם. ביטלנו אף שני יציעים באמצע המגרש כדי למנוע חיכוך. אני מסכים עם המשקיף, פרט לשירת 'מוחמד מת' שהיא זו שעשתה התחילה וגרמה לכל המהומה. יש רק אוהד אחד שפנה לבית החולים לאחר שנפל במדרגות, אוהד נעצר לאחר שניסה לעבור את הגדר. לא היה חיכוך פיזי בשום שלב".

דמאיו הציג את דיסק המשחק ולאחר מכן אמר: "אני נדהם ומצר על דבריו של אחמד חילו, כי ציפיתי שיגנה את אוהדיו וימגר את האלימות של אוהדיו כפי שאני עושה. מי ששומע את מה שהוא מספר מבין שאוהדי בני יהודה כאילו באו לנצרת, עשו בלגאן וקיבלו מכות. מה יש לאוהדי בני יהודה להתעסק עם אוהדי נצרת כשהם חוגגים 4:1? הקהל שלהם באותו הרגע ברובו עזב ומי שנשאר הקניט והתחיל בבלאגן. אני נדהם איך זה שמקורבן הפכתי לנאשם''.
הדפס