פרסום ראשון: מכבי ת"א הציעה לפארגו חוזה של 1.3 מיליון דולר

האמריקאי, שלא השיג חוזה מובטח ב-NBA, מחזיק בהצעה כספית גבוהה ביותר מצסק''א מוסקבה, וקרוב לחתום ברוסיה. קשה להאמין שסכום הנטו שהוזכר בכותרת יספיק כדי להחזירו לנוקיה, אך כבר עכשיו ברור שהצהובים מכוונים גבוה

רועי גלדסטון
רועי גלדסטון  02.06.13 - 17:03
גם סכום כמעט חסר תקדים עלול שלא להספיק. פארגו במדים הצהובים (GETTYIMAGES)
גם סכום כמעט חסר תקדים עלול שלא להספיק. פארגו במדים הצהובים (GETTYIMAGES)
פרסום ראשון
תחילת כתבההאם מכבי תל אביב בדרך להנחית את אחד הזרים האהובים והמוערכים ביותר ששיחקו בשורותיה בשנים האחרונות? ובכן, הדרך לשם, אם בכלל, עוד ארוכה, אבל היום (ראשון) מתברר שבנוקיה מכוונים גבוה: מכבי הגישה הצעה כספית גבוהה לג'רמי פארגו, וכעת היא ממתינה לתשובה ממנו.

לאתר ערוץ הספורט נודע כי לאחרונה הצהובים פנו רשמית לרכז, והציעו לו חוזה על סך של 1.3 מיליון דולר נטו לעונה. מדובר בהצעה רצינית ביותר, כמעט חסרת תקדים במונחים של מכבי, שניתנה על מנת להחתימו מיידית, אבל העסקה עומדת בפני מכשול שנראה בלתי עביר: גם צסק"א מוסקבה נמצאת חזק בתמונה, והציעה לפארגו הצעה כספית גבוהה באופן משמעותי מזו משל מכבי. המגעים עם הרוסים הם גם הסיבה שפארגו הגיע לפני חודש לצפות בפיינל פור בלונדון, שם ישב עם נציגי קבוצת הפאר הרוסים וגם עם הישראלים.

אחרי שנתיים לא מוצלחות, פארגו נוטה באופן ברור שלא להמשיך ב-NBA, שם לא הצליח למנף את הקריירה שלו מאז שעזב את נוקיה, ולא הצליח להשיג לעצמו חוזה מובטח לעונה הבאה. רק הצעה לחוזה מובטח תשאיר אותו בליגה הטובה בעולם, אך זו, כאמור, לא הגיעה, מה שהביא אותו לבדוק אפשרויות באירופה. הגארד מתחזק מערכת יחסים מיוחדת עם דייויד בלאט והשניים דיברו לא פעם במהלך העונה האחרונה, מה שעורר תקווה שהאמריקאי עשוי להעדיף להתפשר על פחות כסף ולחזור לת"א, שם זכה להצלחה הגדולה בקריירה כשהוביל את מכבי לפיינל פור היורוליג.

כזכור, כשעזב את הארץ, פארגו עשה זאת בטונים צורמים ואחרי מאבק משפטי והסכם בוררות. בקיץ 2011 הוא חתם על חוזה במכבי על סך 1.8 מיליון דולר נטו, אלא שאז טען כי ברצונו לעזוב מאחר וקיבל הצעה מה-NBA. על פי החוזה עם הצהובים, במקרה כזה פארגו היה מחוייב להציג למכבי את אותה הצעה, אך מאחר והליגה הטובה בעולם היתה אז בזמן שביתה, הדבר לא התאפשר, מה שהוביל לפיצוץ. בסופו של דבר הבורר פסק לטובת מכבי, והאמריקאי נאלץ לפצות אותה ב-250 אלך דולר. למרות העזיבה הצורמת, בנוקיה העריכו היום שאותו מאבק משפטי לא יעיב על המגעים בין הצדדים, וכי גם המועדון וגם השחקן כבר השלימו וחזרו ליחסים תקינים.

בדצמבר 2011, לאחר קדנציה נפלאה במכבי, פארגו חתם במדי ממפיס גריזליס. הדובים שלחו אותו בטרייד לקליבלנד קבאלירס בקיץ שעבר, אך הקבוצה של עומרי כספי חתכה אותו מהסגל באמצע העונה. בפברואר הוא חתם תחילה על חוזה של 10 ימים בפילדלפיה סיקסרס, שהאריכה את ההסכם עד לתום העונה, אלא שבאפריל הוא נחתך שוב. ב-83 משחקיו ב-NBA בשנתיים האחרונות, פארגו קלע 4.7 נקודות והוסיף 1.8 אסיסטים ב-13 דקות בממוצע למשחק.

שחקן אחר שהוזכר כמועמד להגיע למכבי תל אביב בקיץ הקרוב הוא ארון ג'קסון. הגארד של צסק"א מוסקבה בעונה החולפת היה מועמד לצהובים כבר בקיץ שעבר, אבל בסופו של דבר העסקה לא יצאה לפועל. בסביבתו של השחקן אמרו כי מכבי היא מועדון בסדר גודל כזה שג'קסון ישמח להגיע אליו.

הדפס