צפו: רוזן זכה באליפות השלשות בפעם השניה

גארד אשדוד פתח חלש, אך הפציץ 19 נק' לעומת 14 של חנן קולמן בגמר. איתי שגב שבר את האצבע וייעדר 6-10 שבועות

מערכת אתר ערוץ הספורט  03.03.15 - 21:30
תחילת כתבה

ניחוח של אמריקה בישראל. חגיגת האולסטאר הישראלי סיפקה לנו שתי תחרויות אישיות מוצלחות. בתחרות ההטבעות היה זה מארק ליונס שסיפק שואו ענק וזכה בגמר (אחרי שמילא את מקומו של איתי שגב שנפצע וסובל משבר באצבע). בתחרות השלשות, אחרי פתיחה מגומגמת, זאק רוזן התחמם וסיים עם 19 נקודות בגמר, לעומת 14 בלבד של יריבו חנן קולמן והשלים זכייה שנייה ברציפות בתחרות. רוזן אמר בקצרה לאחר הזכייה: "התרגשתי קצת בהתחלה, אבל אני שמח שזכיתי. אני מקווה להיות בריא ולהמשיך להתחרות".

דאנק של ליונס מהיציע
בתחרות ההטבעות השתתפו נתנאל ארצי בן ה-18 (מכבי חיפה) , איוון אסקה (מכבי אשדוד), איתי שגב (גלבוע/גליל) ומארק ליונס (עירוני נהריה). בשלב חצי הגמר, היה זה ליונס שהרשים עם הטבעה מעל רוברט רותב'ארט אבל דווקא אסקה שסיפק דאנק עוצמתי עם יד אחת עלה לגמר מול איתי שגב. רק ששגב נפצע באצבע וליונס העפיל לגמר במקומו. שם, גארד נהריה סיפק דאנק משוגע כשהוא מקבל מסירה מהיציע מ... מאמנו רועי חגאי.

רוזן שוב אלוף
זאק רוזן ניצח 14:19 בגמר את חנן קולמן והשלים זכייה שנייה ברציפות בתחרות. רוזן אמר בקצרה לאחר הזכייה: "התרגשתי קצת בהתחלה, אבל אני שמח שזכיתי. אני מקווה להיות בריא ולהמשיך להתחרות".
עוד קודם לכן נערך חצי הגמר בהשתתפות שבעה שחקנים. בדו קרב הראשון גבר יהוא אורלנד (מכבי אשדוד) על יובל נעימי (בני הרצליה) 13:14. בדו קרב השני רשם רוזן (מכבי אשדוד) עם 20 נקודות, לעומת 9 בלבד של יותם הלפרין (הפועל ירושלים) והעפיל לגמר. טוני קרוקר (הפועל חולון) המקומי איכזב את האוהדים המקומיים כשקלע 8 בלבד והפסיד מול חנן קולמן (מכבי חיפה) שסיים עם 19 ועלה גם הוא.  רוברט רותבארט (עירוני נהריה), שעלה לקלוע לבד, סיים עם 14.

אחד מההיילייטס של הערב, השתתפותו של עודד קטש, מגדולי השחקנים של הכדורסל הישראלי ומאמן הפועל ת"א בהווה, בתחרות נמנע כשברגע האחרון הוא ביטל את השתתפתו בשל פציעה. החליף אותו רותבארט. 

עוד לפני שהתחילו התחרויות, העניקו המארגנים כדור זהב לנשיא המדינה לשעבר, שמעון פרס, שכיבד את האירוע בנוכחותו. לפניו חנך את האולם ראש עיריית חולון, מוטי ששון, יחד עם יו"ר מנהלת הליגה, שמואל פרנקל, מנכ"ל הטוטו איציק לארי ומנכ"ל מפעל הפיס, אלוף במיל' עוזי דיין.

הדפס