אולסטאר 2016: הישראלים ניצחו 118:143 את הזרים

חגיגת כדורסל באילת: הכוכבים המקומיים הראו עליונות, טפירו נבחר ל-MVP. סוואן לקח את תחרות השלשות אחרי גמר דרמטי מול פניני. בראון התעופף לתואר בתחרות ההטבעות

מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: אלן שיבר)  25.03.16 - 15:32
תחילת כתבה

הגנות לא היו שם, כיאה למשחק אולסטאר אמיתי, אבל היה הרבה שואו טיים וכדורסל עם חיוך רחב. האולסטאר הישראלי נערך היום (שישי) באולם בגין באילת, ובסיומו הישראלים ניצחו את הכוכבים הזרים של הליגה, בדיוק כמו בשנה שעברה, כשהפעם זה נגמר עם 118:139. מאיר טפירו, שבעוד כמה ימים יחגוג יום הולדת 41, נבחר ל-MVP של המשחק.

הירבו לקלוע לישראלים: כדיר 21, רוזפלט 15, בלייזר 12, דוסון 11, מקל 11. הירבו לקלוע לזרים: גארט 18, בראון 16, קילינגסוורת' 15, קרופורד 14, אמינו 11.

וכמו שפורים צריך להיות, גם האירוע באילת היה היתולי במידה הנכונה. ישראל קטורזה שפט, אייזיאה סוואן נע בין זריקת שלשות לשולחן השיפוט בתחרות ההטבעות, שמעון אמסלם ירד מעמדת השידור וקיבל דקות משחק עם ג'ינס וחולצה מכופרתת, והקהל נהנה מצהריים באווירת החג.

ואין אפשר בלי אירועי הקצה המסורתיים. בתחרות השלשות ניצח איזייאה סוואן בעל עצבי הברזל, כשהוא משאיר מאחור את גיא פניני. גילברט בראון הוכתר לאלוף ההטבעות של אולסטאר 2016, עם כמה התעופפויות שלא היו מביישות את האירוע המקביל והזניח שמתרחש כל שנה בארה"ב (פרטים נוספים בהמשך הכתבה >)

אייזיאה סוואן אלוף השלשות
אחרי סיבוב מוקדמות איכותי בתחרות השלשות, נקבע: גיא פניני ואייזיאה סוואן לקחו את שני הכרטיסים לגמר. הקרב על התואר הוכרע ממש על הבאזר, כשסוואן, כוכב אשדוד, קלע את הכדור הצבעוני וסגר עניין עם 16 נקודות, 2 יותר ממה שהפורוורד של מכבי עשה כמה שניות לפניו.

במוקדמות פניני צבר 22 נקודות, יותר מכל מתחרה באולסטאר 2016, כאשר סוואן סיים עם 21. נותרו מאחור: מייקל אומה (19 נקודות), עמית שמחון (19), אבירם זליקוביץ' (16), יותם הלפרין (14), אפיק ניסים (13), יובל נעימי (9).

בהמשך תיערך תחרות ההטבעות, שם יתעופפו כארם משעור, גילברט בראון, ג'ון וויליאמסון ודיאנטה גארט, שהחליף את דיאנדרה קיין הפצוע.

גילברט בראון אלוף ההטבעות
כמו בשלשות, גם בהטבעות קיבלנו מוקדמות סופר איכותיות, וגמר קצת פחות, אבל כזה שסיפק מספיק שואו טיים כדי לא לבייש אף תחרות דאנקים. המנצח הגדול: גילברט בראון מנהריה, שבילה זמן ארוך באוויר של אולם בגין וקטף את התואר, כשהוא מנצח בגמר את המעופף של הפועל תל אביב, ג'ון וויליאמסון.

השניים פתחו את סיבוב הגמר עם הטבעות מרשימות, שזיכו אותם בציון המקסימלי - 50 נקודות. השיוויון קבע שהתחרות תמשיך וגילברט התייצב לדאנק השני שלו. 45 נקודות בלבד הוא קיבל אחרי ביצוע בינוני, אבל למזלו גם וויליאמסון לא הבריק וקיבל את אותו הציון בדיוק. הפיינאליסטים הלכו להטבעה שלישית, בראון פישל פעמיים אבל קיבל עוד צ'אנס וניסה להטביע מהשלוש - זאק לאבין סטייל - וקבר את הכדור בטבעת. לא בדיוק מהעונשין, יותר קרוב לסל, אבל למי אכפת? 46 נקודות הוא קיבל מהשופטים, אחת יותר מאשר וויליאמסון,  והתואר היה שלו.

בשלב המוקדם קיבלנו לפרקים את התחושה שמדובר באולסטאר של ה-NBA. דאנקים מרהיבים עם מעברים בין הרגליים, מאחורי הגב, ריברסים מרשימים ואפילו 360 אחד, אותו ביצע האלוף שבדרך גילברט בראון כבר בניסיון הראשון שלו בתחרות. נעצרו במוקדמות: כארם משעור מבני הרצליה (50 בהטבעה הראשונה, 42 בשניה), דיאנטה גארט מאשדוד (41 ו-47) ואלאדה אמינו מהפועל אילת (44, 42).

צפו בבראון זוכה בתחרות ההטבעות   >>

הדפס