חומסקי: "מבטיח שירושלים תלך בגדול בעונה הקרובה"

הבעלים החדש של האלופה היוצאת התארח ב"חדשות הספורט" והחמיא לאלון ("שינה את ה-DNA במועדון"), סיפר על מבנה הניהול החדש ("אכוון את הספינה יחד עם גיא הראל") ולא חשש להצהיר: "התקציב שלנו יהיה השני בגודלו. מכינים הפתעות, תהיה קבוצה חזקה"

רועי כהן
רועי כהן  12.06.18 - 23:23
תחילת כתבה

עידן חדש בהפועל ירושלים. אחרי שהבעלים אורי אלון הודיע על עזיבה, הפך אייל חומסקי למחזיק זכויות הניהול החדש והערב (שלישי) האיש החזק אצל האלופה היוצאת התארח באולפן "חדשות הספורט" וסיפר על הסיבות שהובילו את אלון להיפרד מהמועדון, השאיפות החדשות של הקבוצה ולמה צריכים לצפות האוהדים בעונה הבאה?

"לאורי אלון יש זכויות גדולות על מה שהפועל ירושלים השיגה בשנים האחרונות", פתח חומסקי את דבריו ופירגן לבעלים היוצא. "הוא שינה את ה-DNA של המועדון ואת הכדורסל הישראלי בכלל, הוא הוסיף רייטינג וגם התשתית שיש לנו היא אמיתית של מוצר ספורט מוביל עם קהל ומסורת". חומסקי נשאל לגבי הסיבות שהובילו את אלון לעזיבה ואמר: "יש לו הרבה עסקים בניו יורק ואין לו מספיק זמן להקדיש לקבוצה, לכן החליט להעביר את המושכות הלאה". 

"אלון החזיק ברוב המניות בירושלים", הוא הוסיף. "אני הייתי המחזיק השני במניות והסמיכו אותי להיות ה"מנג'ר המשתף", כך שקבלת ההחלטות תתבצע בעיקר על ידי גיא הראל שמקבל סמכות יותר גדולה ממה שהייתה לו, גם כמנכ"ל וגם כמנהל מקצועי. יחד נכוון את הספינה הזו".

ומה בנוגע להכנות בעונה הבאה? "התקציב שלנו יהיה השני הכי גדול אחרי מכבי ת"א", הצהיר חומסקי. "נצטרך להיות חכמים וללמוד מטעויות שעשינו בעונה האחרונה כמו בחירת השחקנים (אלן אומיץ', אוסטין דיי). נצטרך להיות יותר צנועים, לקחת פחות סיכונים ולהתנהל אחרת. אני חושב שיש לנו את כל הכלים להצליח. נבנה קבוצה רעבה כי זה היה חסר מאוד אצלנו בעונה האחרונה. יש לנו כמה הפתעות בקנה ואני מבטיח שהפועל ירושלים תלך בגדול בעונה הבאה".

על אירופה והשאיפה להשתלב ביורוליג: "היינו נאיביים בשנים האחרונות. לקחנו שתי אליפויות והיינו דומיננטיים, אבל היה קר שמנע מאיתנו להיכנס ליורוליג. נצטרך להחליט האם אנחנו ממשיכים ביורוקאפ או שמעדיפים לעבור לליגת האלופות של פיב"א".

מוקדם יותר היום, חומסקי קיים פגישה ראשונה עם כלי התקשורת ואמר: "אנחנו נכנסים לעידן של צניעות. יש משקיעים אנונימיים שנכנסו במקום אורי אלון, אנשים שנותנים בסתר ומינו אותי להיות השותף המנהל. התקציב יהיה נמוך בלא יותר מ-15%".

גם המנכ"ל גיא הראל השתתף ואמר: "הייתה שותפות אמיתית לדרך עם אורי. הוא יחסר לנו, הוא נכנס בסערה לכדורסל, הוסיף המון עניין וצבע ושינה את הענף בהרבה מובנים. הירידה בתקציב תבוא לידי ביטוי בעיקר בתקציבי שחקנים ולא במערכת מסביב שמחזיקה את המועדון. לא רצינו לפגוע במערכת ולהכניס אותה למערבולת. עודד קטש הוא המאמן לעונה הבאה. עוד לא החלטנו באיזה מסגרת אירופית נשחק, נחליט עד סוף השבוע".

הדפס