הפועל י-ם החליטה לעבור לליגת האלופות של פיב"א

אם תעפיל לארבע האחרונות, הפיינל פור עשוי להיערך בבירה

רועי כהן
רועי כהן  13.06.18 - 21:37
תחילת כתבה

הפועל ירושלים תשחק בעונה הבאה בליגת האלופות של פיב"א. האדומים ייכנסו הישר לשלב הבתים מבלי להשתתף במוקדמות המפעל, שסיים זה מכבר את עונתו השנייה.

מסתמן כי הפיינל פור עשוי להיערך בבירה, אבל זאת רק במידה והאדומים יעפילו לשלב ארבע האחרונות. על פי גורמים המעורים במהלך, הקבוצה קיבלה אינדיקציה לפיה פיב"א תסכים לקיים בעיר הבירה את הפיינל פור, שיתקיים בין ה-3 ל-5 במאי.

מבחינת תגמול כספי, ירושלים תקבל 50 אלף יורו על שלב הבתים, 20 אלף יורו נוספים על העפלה לשלב הבא, 30 אלף יורו נוספים על הגעה לרבע גמר, ובסך הכל מיליון יורו אם תזכה. תגמולים בשווי מאות אלפי יורו יחולקו לקבוצות שמגיעות לפיינל פור.

האדומים יפתחו את הקמפיין האירופי לעונת 2018/2019 בשלב הבתים של המפעל ויוגרלו לבית בן שמונה קבוצות. שלב הבתים יחל ב-9 לאוקטובר 2018 ויסתיים ב-6 לפברואר 2019, כאשר מכל בית מעפילות ארבע הראשונות לשלב הפלייאוף אשר ייפתח ב-9 למרץ.

ירושלים היתה אמורה להפוך העונה לקבוצה הוותיקה ביותר ביורוקאפ, אחרי ששיחקה שם מאז 2003, וכמובן זכתה ב-2004 ביול"ב קאפ. המעבר מזכה אותה במענק המנהלת המוערך בכ-650 אלף שקלים. בעונה שעברה ירושלים הודחה מהיורוקאפ בשלב הבתים בצורה מאכזבת למדי.

הדפס