מאמן וגם בעלים? קיד רכש מניות בנטס

תקדים ב-NBA: המאמן קנה נתח קטן מאוד מהאחוזים של ג'יי.זי. על פי חוקי הליגה אין איסור על דבר שכזה. המהלך יאושר?

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.09.13 - 11:06
קיד. חושב כבר על הג'וב הבא? (gettyimages)
קיד. חושב כבר על הג'וב הבא? (gettyimages)
תחילת כתבה

כבר היו לא מעט מקרים בהיסטוריה בהם קבוצות ספורט בחרו בקונספט של מאמן-שחקן. נכון, זה לא היה מחזה שכיח במיוחד, אם כי אף אחד לא הרים גבה כאשר זה קרה. אלא ש"מאמן-בעלים" (מישהו אמר מיקי דורסמן?) זה מחזה נדיר קצת יותר. בוודאי ב-NBA. אלא שהיום (שישי) מתפרסמים דיווחים לפיהם דבר כזה מתרחש ממש בימים אלו.

ומדובר בלא אחרת מאשר אחת הקבוצות העשירות בליגה - ברוקלין - ובמאמנה הטרי, ג'ייסון קיד. על פי דיווח ב-ESPN בארצות הברית, רכז העבר הגדול קנה נתח קטן ממניות הקבוצה שאותן מחזיק הראפר ג'יי.זי.

לפי הפרסום, קיד רכש כחצי מיליון דולרים, המהווים - שימו לב - 0.017 אחוזים מהמניות כולן. לא יותר מדי, אבל נחשב בכל זאת. חשוב לציין כי על פי תקנון הליגה הטובה בעולם אין איסור למאמנים להיות חלק מהבעלות, כי אם רק סוכני שחקנים או נציגיהם. על כל פנים, הנהלת הליגה עוד צריכה לאשר את המהלך.

לפיכך, יהיה זה סוג של תקדים שכן לאף מאמן ב-NBA עד כה לא היו מניות בקבוצה בה הוא מועסק (לפליפ סונדרס יש אחוזי בעלות במינסוטה, אך הוא לא המאמן). השאלה היא מה יקרה - אם וכאשר - הנטס ייכנסו לרצף הפסדים, והנהלת הפרנצ'ייז תדון בעתידו של המאמן. הייתכן שגם קיד, כאחד מהבעלים, יוזמן לישיבה הזו?

הדפס