הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הסכם קיבוצי חדש בין הנהלת ה-NBA והשחקנים

שני הצדדים הגיעו להבנות על חוזה ל-7 השנים הקרובות, שממתין כעת לאישור רשמי על ידי השחקנים ובעלי הקבוצות ובכך מנעו אפשרות לשביתה נוספת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.12.16 - 11:57

תגיות: NBA

ה-NBA וארגון השחקני ה-NBA הכריזו הלילה (בין רביעי לחמישי) על הבנות בנוגע להסכם עבודה חדש ל-7 השנים הקרובות, כאשר לשני הצדדים יש אפשרות לצאת מהחוזה אחרי השנה השישית. ההסכם כעת ממתין לאישור רשמי על ידי שחקני הליגה ובעלי הקבוצות, שיצביעו עליו יותר מאוחר החודש. הלילה הוארך ההסכם הנוכחי, שתוקפו נגמר היום (חמישי), עד ל-13.1.17 על מנת שיתאפשר להביא לאישורו הסופי של ההסכם החדש.

בעקבות ההסכם החדש, אמורה להיות עלייה משמעותית בכמה נושאים. המשכורת הממוצעת בליגה, שעומדת היום על חמישה מיליון דולר בעונה, אמורה לעלות לתשעה מיליון. צפויה להיות גם עלייה של כ-45 אחוזים גם בחוזי הרוקי, שכר המינימום, ובכמה קריטריונים בהחתמת שחקנים חופשיים - כמו למשל ה-Mid Level Exception, המעניק לקבוצה יכולת להחתים שחקן מסוים על חוזה שהוא לא מינימום, גם לאחר שעברה את תקרת השכר.

עוד בהסכם, קבוצות יוכלו להציע לשחקנים ותיקים שמשחקים אצלם חוזה ארוכים יותר שלא יוכלו לקבל מקבוצות אחרות, במטרה לשמור על קבוצות משווקים קטנים שרוצות להשאיר אצלם כוכבים שמסיימים חוזה. חוק שהיה בהסכמים הקודמים ולא יהיה בהסכם הקרוב הוא חוק האמנסטי, שאפשר לקבוצות לחתוך שחקנים ושחוזיהם לא יהוו חלק מתקרת השכר שלהן. גיל הכניסה לליגה יישאר 19 וכמות השחקנים המקסימלית בסגל של קבוצה תעלה מ-15 ל-17.

התגובות להסכם החדש לא איחרו להגיע. כריס פול, כוכב הקליפרס ונשיא ארגון השחקנים, אמר: "זה מדהים, אני נרגש. שמח בשביל האוהדים, הבעלים מעורבים. זה פשוט דבר נהדר". גם ג'יימס הארדן הגיב: "זה נהדר שהליגה, השחקנים והבעלים הגיעו להסכם ונוכל לספק כדורסל נהדר לאוהדים. כולם שמחים". היו גם תגובות פחות נרגשות, כמו זו של דריימונד גרין שצייץ: "יום אחד נעשה את זה כמו שצריך... אולי". ההסכם נחתם דווקא לאחר שבסוף שבוע האחרון אמר כוכב הניקס, כרמלו אנתוני, שהוא "סקפטי" לגבי סגירת החוזה בקרוב.

 

כזכור, בעשרים שנה האחרונות היו ב-NBA שתי שביתות שקשורות לחוזה הקיבוצי - הראשונה ב-1998 והשנייה ב-2011. בשני המקרים, הנפגעים העיקריים היו האוהדים. "זה מראה לך כמה גדולה הליגה הזו וכמה היא פופולרית", אמר דמאר דרוזן מטורונטו, "אנשים אוהבים את המשחק יותר מידי, ואי אפשר להרשות עוד שביתה".