רשמית: פילדלפיה תבחר ראשונה בדראפט

דיווח: יש טרייד. הסיקסרס שיילכו על הרכז המבטיח, העבירו את הבחירה השלישית לבוסטון שתקבל גם בחירה נוספת בדראפט 2018 או 2019

מערכת אתר ערוץ הספורט  19.06.17 - 20:45
תחילת כתבה

בווידאו: חגיגות האליפות של גולדן סטייט

הדראפט ייערך השבוע בברוקלין ויש לנו כבר עסקה משמעותית ראשונה. הערב (שני) הושלם רשמית הטרייד של פילדלפיה ובוסטון שבמסגרתו הסיקסרס יקבלו את הבחירה הראשונה בתמורה לבחירה השלישית. בנוסף לכך, הסלטיקס יקבלו בחירת דראפט עתידית ב-2018 או ב-2019.

אחרי שהשיגו את הבחירה הראשונה, בפילדלפיה מתכוונים להשתמש בה כדי ללכת על מרקל פולץ (19, 1.93), שנחשב לרכז המבטיח ביותר בדראפט הקרוב. במהלך הדיונים על הטרייד בשבת, השחקן התאמן אצל הסיקסרס שרצו לקבל אישורים סופיים גם בנוגע למצבו הרפואי.

פולץ ששיחק במכללת וושינגטון, העמיד בעונה החולפת ממוצעים של 23.2 נקודות, 5.7 ריבאונדים ו-5.9 אסיסטים, ולאחר שפילדלפיה אכן תבחר בו, הוא יוכל להפחית את העומס מבן סימונס. האחרון היה הבחירה הראשונה בדראפט הקודם, אך החמיץ את כל העונה האחרונה בשל פציעה, כך שעבורו 2017/18 תהיה עונת הרוקי שלו ב-NBA.

אחרי עונות של 19, 18 ו-10 ניצחונות, בעונה שעברה לסיקסרס היה מאזן של 54:28 והם רוצים לעשות עוד קפיצת מדרגה. ג'ואל אמביד כבר החל להתלהב מהטרייד שאמור להפוך מחר לרשמי כשצייץ תמונה שלו לצד בן סימונס, פולץ ורוברט קובינגטון עם הכיתוב: "זה יהיה אגדי עם זה יקרה".

בנוגע לבוסטון, אם היא תשמור את הבחירה השלישית ולא תשתמש בה לטרייד, היא עשויה לקחת את ג'וש ג'קסון או לונזו בול שאחד מהם עדיין לא יילקח. הסלטיקס יקבלו גם בחירת סיבוב ראשון בדראפט 2018 שהיה במקור של לוס אנג'לס לייקרס, אך אם אותה בחירה לא תהיה בין המקום השני לחמישי, אז במקום זאת פילדלפיה תשלח לבוסטון בחירת סיבוב ראשון בדראפט 2019, אותה קיבלה מסקרמנטו.

הדפס