הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אל יווני: אנטטוקומפו השחקן המרשים ב-NBA

מתחילת העונה יאניס אנטטוקומפו נראה מוכן לעליית המדרגה האחרונה שנשארה לו. הוא הותיר מאחור את עבדול ג'באר, סחט מחמאות מכוכבי ההווה והעבר והפך למועמד המוביל לתואר ה-MVP. כעת, עליו להוכיח שהוא מסוגל להיענות לאתגר שבראיינט הציב בפניו

גבריאל היידו
גבריאל היידו  08.11.17 - 13:02

צפו בכתבת הווידאו המלאה

"איזה שחקן כדורסל אתה? שחקן אול אראונד", יאניס אנטטקומפו סיפר כשהיה ילד, "אני יכול לקפוץ, לקלוע ולמסור. האמת? אני יכול לעשות הכל על המגרש". לעיתים נדירות מצליח ילד בן 18 להגדיר במדויק את סט היכולות שלו, לעתים נדירות עוד יותר זה נעשה באנדרסטייטמנט. הרי להגיד שיאניס אנטטקומפו יכול לעשות הכל על המגרש, זה כמו להגיד ששם המשפחה שלו מסובך.

אבל כמו שהיכולת של הסופרסטאר היווני גרמה לשם שלו להתגלגל לנו על הלשון, ככה גם למדנו שהמטרה הראשונית שהציב לעצמו כשהחל לשחק כדורסל, היא באמת המינימום. "מהיום הראשון שהתחלתי לשחק רציתי להיות ב-NBA ועשיתי זאת", הכוכב היווני סיפר.

הדרך של יאניס ל-NBA ארוכה ומפותלת כמו זו שעשו הוריו מלאגוס שבניגריה, ליוון בתחילת שנות ה-90. הוא נולד בפרברי אתונה שם החל בכלל בכדורגל, וזה במקביל לעבודות מזדמנות ברחוב על מנת לעזור להוריו להתפרנס. "הסיפור שמכרתי תכשיטים הוא אמיתי", יאניס הודה, "הייתה סיטואציה קשה כשגדלתי. ההורים דאגו שיהיה לנו אוכל ועזרתי להם ככל שיכולתי לעזור לאחים שלי".

מתחילת הקריירה, הנתונים הפיזיים של אנטטקומפו בלטו לכל עין. עם ידיים בלתי נגמרות, כפות ידיים שאוחזות בכדור כמו אשכולית ועם אתלטיות מתפרצת, המעבר מהליגה השניה ביוון היישר אל הסיבוב הראשון בדראפט ה-NBA, הייתה טבעית. אם אצל האמריקאים "דה גריק פריק" התקבע ככינוי שלו, אצל היוונים הדרמטיים הלכו על כינוי בומבסטי יותר, כראוי למי שנחשב לעתיד של הכדורסל המקומי שמביא מעריצים יוונים לכל ארנה בארה"ב.

"אל יווני? אני בסה"כ יאניס אנטטקומפו", הוא מצטנע, "ליוונים יש 12 אלים, לא 13. זה נחמד שקובי אמר עליי דברים יפים, לא ידעתי שהוא יודע מי אני".

אם בתחילת הדרך יאניס הופתע שהאליל שלו יודע מי הוא, אז אחרי ארבע עונות בהן הקריירה שלו עשתה קפיצת דרך כמו שהוא קופץ מקו העונשין, בפגרה הוא ביקש מהמנטור שלו לאתגר אותו. קובי שידע שבמקרה שלו השמיים הם הגבול, נתן לו את המשימה האולטימטיבית, MVP. "זה תלוי בו ובחבריו לקבוצה להגיב לאתגר של קובי", לברון ג'יימס התייחס לכוכב היווני, "אבל יש לו סט כישורים וכשרון ויש לו מאמן מצוין שיעזור לו להגיע לרמה הזאת".

"אני מסתכל עליו כשחקן שדומה לי", סקוטי פיפן התמוגג,  "הוא יכול להיות מישהו שמשנה משחק בשני צידי המגרש". טרייס מגריידי גם בטוח שיאניס יכול להגיע הכי רחוק שיש: "עם יכולת ניהול המשחק שלך ומה שאתה יכול לייצר לחבריך כשאתה הולך לסל עם האורך שלך, אם תצליח לקלוע בעקביות מחצי מרחק תהיה אחד הטובים ששיחקו את המשחק, אני מבטיח לך".

מתחילת העונה נראה שיאניס מוכן לעליית המדרגה האחרונה שנשארה. הוא קבע שיא קריירה חדש בנקודות ועל הדרך מחק את קרים עבדול ג'אבאר האגדי, עם פתיחת העונה הטובה ביותר במדי הבאקס.  בגיל 22 וכשהוא מוביל את הליגה בנקודות ובמדד האיכות הוא גם הפך למועמד הבכיר בסוכנויות ההימורים לתואר השחקן המצטיין בליגה, אם זה יקרה גם הוא ייכנס למיתולוגיה היוונית.

צפו בכתבת הווידאו המלאה.