ריבקין הבטיחה את הכרטיס ללונדון 2012

המתעמלת סיימה עשירית בתחרות הקרב רב באליפות העולם בצרפת. היום תיכנס לפעולה בתחרות הקבוצתית

דניאל רוט  24.09.11 - 07:44
הישג נהדר, ריבקין (gettyimages)
תחילת כתבההמתעמלת האומנותית נטע ריבקין יכולה לנשום לרווחה. הערב (שישי) השיגה את הכרטיס הנכסף למשחקים האולימפים בלונדון 2012 אחרי שסיימה במקום ה-10 בתחרות הקרב רב באליפות העולם בצרפת ונכללה בין 15 המתעמלות הטובות בעולם שיסייעו לבירת אנגליה בקיץ הבא. בכך הפכה ריבקין לספורטאית השישית מישראל שתהיה בלונדון ולאישה הראשונה עד כה.

ריבקין סיימה במקום העשירי עם תוצאה של 107.925 נק' שהינה שכלול של כל ארבעת המכשירים. מתוך 24 מתעמלות שהעפילו לגמר, במוקדמות אתמול. מי ששמרה בפעם השלישית על תואר אלופת העולם היא יבגניה קנייבה מרוסיה שהיא גם האלופה האולימפית מבייג'יין 2008. קנייבה צברה בסה"כ 116.650 נקודות.
 
עבור נטע ריבקין מדובר בתחרות מוצלחת ביותר. מעבר להבטחה של הכרטיס האולימפי ללונדון ריבקין הפכה למתעמלת הישראלית הראשונה אי פעם שזוכה במדלייה באליפות העולם, לאחר שזכתה במקום השלישי במכשיר האלות ביום הראשון של האליפות. מדובר בהישג אדיר עבור הבחורה הישראלית שמצטרף למדליית הכסף שלה מאליפות אירופה במכשיר האלות לפני מספר חודשים.

"השגתי כרטיס ללונדון, מה שגורם לי לנשום בנחת", אמרה ריבקין לאתר ערוץ הספורט, "עליתי ל-4 גמרים, ולקינוח מדליה היסטורית. זאת הייתה תחרות ארוכה ומתישה ואני שמחה שהצלחתי לעמוד במטרות ואף מעבר לכך. כמובן שהמדליה הייתה חלום שהתגשם. זה הישג מדהים, שלא היה מתגשם בלי המאמנות שלי שמשקיעות בי הרבה מעבר להיותן מאמנות ואני מודה להן על כך מקרב לב".
 
מחר תתחיל התחרות הקבוצתית באליפות העולם. הנבחרת ישראלית צריכה לסיים בין שש הנבחרות הטובות בעולם על מנת להבטיח את מקומה במשחקים האולימפים בלונדון ביחד עם נטע ריבקין. מורן בוזבסקי, פולינה ז'קלוג'יני, ויקה קושל, מרינה שולץ, אליאורה זולקובסקי ונועה פלצ'י צריכות לתת הכל בשני התרגילים שלהן (תרגיל הכדורים ותרגיל הסרטים והחישוקים).

הדפס