הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יש היסטוריה: לוחם ישראלי ראשון ב-UFC

נועד להט בן ה-29 רק רצה להעביר שיעור ג'יו ג'יטסו לחניכיו, כשקיבל את הבשורה המשמחת ("זה החלום הכי גדול") והוא כבר מוכן: "אני רוצה להראות לכל העולם ממה ישראלים עשויים"

סבסטיאן רודריגס
סבסטיאן רודריגס  29.01.14 - 10:58
נועד להט. "זו הבמה שאליה אני רוצה להגיע" (gettyimages)
נועד להט. "זו הבמה שאליה אני רוצה להגיע" (gettyimages)

תגיות: ufcנועד להט

ביום שני בערב נועד להט עלה למזרן האימונים בכדי להעביר שיעור ג'יו ג'יטסו לחניכיו כמו בכל יום שגרתי, אך התברר שאותו יום, היה הכל חוץ משגרתי. רגע לפני החימום של חניכיו, נועד ניגש לבדוק את הפלאפון וראה שהוא החמיץ שיחה מהמנג'ר שלו. שיחה בחזרה למנג'ר הבהירה שמחכה לו באימייל חוזה מה-UFC ושעליו להדפיס אותו, לחתום עליו ולשלוח לו בחזרה: "כשהמנג'ר שלי מתקשר אליי זה תמיד עם בשורות מעניינות והפעם הבשורה הייתה החלום הכי גדול". זהו, ההיסטוריה כאן. לישראל יש נציגות רשמית בארגון ה-MMA המוביל בעולם תחת בעלות חברת ההפקות Zuffa ונועד יזכה לבחון את עצמו מול העלית של הלוחמים.

לפני כחודש וחצי פרסמנו באתר ערוץ הספורט שלהט חתם בארגון WSOF, אך אותו חוזה נפל בשל כשלים טכנים במה שפתח חלון הזדמנויות ל-UFC להחתים את הכישרון הישראלי ולצרף אותו לסוללת הלוחמים בקטגורית משקל נוצה (עד 66 ק"ג). המעסיק החדש של נועד שם לעצמו כמטרה להרחיב את היקף הפעילות באירופה ואל תתפלאו אם כבר במהלך 2014 נראה כובע עם סימן של מגן דוד עולה לזירה במרחק טיסה של כמה שעות ספורות מנמל התעופה בן גוריון.

כאשר להט חזר לביתו הוא הדפיס את החוזה לפי הוראות המנג'ר שלו והרגע שבו החוזה החתום היה בידיו סיכם מסע מפרך שהחל מיד לאחר שחרורו מהצבא: "ב-2006 ישבנו, אני וסבסטיאן, לראות את UFC 66 כאשר צ'אק לידל נפגש מול טיטו אורטיז. שום קרב באירוע הזה לא הגיע להחלטת שופטים ובאותו רגע הבנתי ש-MMA זה היעוד שלי בחיים וה-UFC זו הבמה שאליה ארצה להגיע". להט החליט לעלות מדרגה ברמת האימונים ובאוקטובר 2007 ארז מזוודה ונסע לברזיל כדי להתמקצע ככל הניתן וכעת השיג את המטרה שחיפש כבר שמונה שנים: "אם אתה רוצה משהו אתה חייב להילחם ולהשיג אותו, שום דבר לא בא בקלות".

העבודה הקשה של נועד תגמלה אותו עם חוזה בעל 4 קרבות בהם תהיה לו את ההזדמנות להציג את הכישורים שלו מול שמות נוצצים כמו פרנקי אדגר, הזומבי הקוריאני, קוב סאוונסן, צ'ד מנדז, וריקרדו לאמאס אשר יפגש עם האלוף הבלתי מעורער, חוזה אלדו, ביום שבת. הקרב הבא של נועד יהיה באוקטגון, ככל הנראה מול לוחם הנמצא בתחילת: "אני בכשירות מלאה, נמצא במשקל הנכון ומוכן בדקת קריאה. אני רואה בזאת הזדמנות נדירה לייצג את המדינה ברמה הכי גבוהה שיש. אני רוצה להראות לכל עולם ממה ישראלים עשויים".