פרייליך זכה באליפות אירופה לנוער בסייף

הישג גדול לישראלי. ניצח בגמר את הראשון בעולם ואמר: "זאת הרגשה סיפוק ענקית"

מערכת אתר ערוץ הספורט  01.03.14 - 21:49
יובל פויליך. הישג נפלא (אלי סגל)
יובל פויליך. הישג נפלא (אלי סגל)
תחילת כתבה

הסייף הישראלי יובל פרייליך (19), שנחשב לתקווה הבאה של ענף הסייף הישראלי, רשם הערב (שבת) הישג מרשים באליפות אירופה לקדטים (עד גיל 17) ולנוער (עד גיל 20) הנערכת בישראל.

פרייליך זכה במדליית הזהב לגיל נוער, אחרי שגבר בגמר 11:15 על המדורג ראשון בעולם, הספרדי יולן פריירה, וזאת לעיניי 500 צופים נלהבים. זאת מדליית זהב ראשונה לענף הסיף הישראלי, כשפרייליך עצמו הוא התקווה הישראלית למדליה גם באולימפיאדת ריו 2016.

"זאת הרגשת סיפוק ענקית", אמר פרייליך, "ההרגשה היא לא מהעולם הזה, לעבוד בשביל משהו כל כך קשה ולהשיג אותו בסוף, זה מה שמייחל לו כל ספורטאי. להביא מדליה לישראל זה כבוד גדול".

אבי גרין, מנכ"ל איגוד הסיף התייחס גם כן להישג ואמר: "זה הישג גדול. כולי אושר. מדובר בהצלחה בקנה מידה עולמי, ואני שמח ששמנו את הסיף על המפה. אירופה היא מרכז העולם בסיף, ולהיות מקום 1, זה להיות בטופ העולמי. יובל הוא התקווה האולימפית שלנו למדליה". 

סייף הדקר הישראלי עבר יום דרמטי בדרך למדליה, אשר במהלכו גבר בבית המוקדם על יריבים מאיטליה, לטביה ודנמרק. בשלב הנוק-אאוט גבר הסייף הישראלי על מטיאס ביביאני הצרפתי בתוצאה 7:13. הקרב, אגב, הופסק באמצע אחרי שעדשת עינו של פרייליך נפלה והוא היה צריך להחזירה למקום.

הקרב הבא של פרייליך היה מול פלי מארש הבריטי, אלוף אירופה לנוער בשנתיים האחרונות. מעט לפני הקרב, חש פרייליך ברע, אחרי שסבל מסחרחורות, מה שגרם לו אפילו להקיא. אחרי טיפול של צוות מד"א שנכח במקום, חזר הסייף הצעיר למשטח ואחרי פיגור מוקדם רשם ניצחון מרשים בתוצאה 12:15.

בשמינית הגמר ניצח פרייליך 10:15 את אלן פרדזינוב הרוסי וברבע הגמר גבר בקלות 8:15 על השבדי מאנס אנדרסון. יריבו בחצי הגמר היה ההונגרי בלזס הומר, עליו גבר בתוצאה 13:15.

הדפס