לוזון: "אם מישהו ייפגע אסגור את הקבוצות"

יו"ר ההתאחדות שלח איום בפורום המנכ"לים: "שהמועדון האחראי יתחיל מחדש בליגה ג'". המתיחות עם קורנפיין נמשכת. יו"ר בית"ר בכנס: "במקום לעזור פוגעים בנו". לוזון ענה לו: "מי שלא רואה את הכתובת על הקיר, אין לו עיניים"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  08.03.12 - 13:00
יסגור עם רב בריח. לוזון
יסגור עם רב בריח. לוזון

תחילת כתבה

המתיחות הגדולה בין אבי לוזון לאיציק קורנפיין נמשכת. אחרי שיו"ר בית"ר ירושלים טען אתמול כי "בית"ר נענשת כיוון שיריבותיה לתחתית מקורבות ללוזון ושטרן חלובה", הגיעה תגובה חריפה, והבוקר (חמישי) הגיע פרק נוסף, הפעם במסגרת פורום המנכ"לים של ליגת העל.

השניים נכחו בכינוס של נציגי הקבוצות, שהגיעו כדי לדון בדרכי הטיפול באלימות וכן בנושאים שיווקיים. הנוכחים בחדר העידו כי המתח בין קורנפיין ללוזון היה גדול וגלוי לעין. יו"ר בית"ר ביקש את רשות הדיבור וניצל אותה כדי לתקוף שוב: "במקום לעזור ולהיות הגב של הקבוצה, בהתאחדות מחפשים לפגוע בנו, להיות נגדנו ולהעניש אותנו כל הזמן. הם אלה שצריכים לעמוד בחזית".

"מי שלא רואה את הכתובת על הקיר אין לו עיניים. אנחנו בעצמנו, הנוכחים פה בחדר, מלבים את האווירה", עקץ לוזון את קורנפיין והטיל את הפצצה: "ברגע שמישהו ייפגע כתוצאה מאלימות, אני אומר לכם - הקבוצה האחראית תיסגר עם רב בריח ומצידי שיבנו אותה מחדש בליגה ג'".

הנציגים שנכחו בחדר התנגדו להצהרה של לוזון וטענו כי היא תתן לגיטימציה לאוהדים לעשות דווקא, כדוגמת אוהדי הפועל ת"א מול טביב, במטרה לפגוע בקבוצה. "למה כל האוהדים הטובים צריכים להיענש?", אמרו ולוזון ענה: ""בואו נראה אם זה ייתן להם דרייב, כשהם יודעים שהקבוצה תתפרק ותוכל להיפתח מחדש רק בליגה ג'".

גם בענייני שיווק ניכרה המתיחות בין קורנפיין ללוזון. יו"ר ההתאחדות העלה הצעה לפיה ייקבע מחיר אחיד של 50 שקלים לכרטיס לכל הקבוצות, קורנפיין מצידו התרעם על כך שגם בלי הורדת מחירי הכרטיסים, הקבוצות מפסידות כספים שלא בצדק וטען כי ההתאחדות גובה מהקבוצות כספים, לטובת פרוייקטים מול הטוטו, כאשר בפועל לא מתקבלת התמורה ועל כן יש לקצץ בהוצאות אלה.

אלי טביב, אגב, התנגד נחרצות להצעה של לוזון בנוגע למחיר האחיד, ואמר: "כל קבוצה צריכה לנהוג כראות עיניה, לא יכול להיות חוק קבוע לכולם".

דרישה מההתאחדות: יוחזרו השוטרים למגרשים, המשטרה מתנגדת
חברי הנהלת ההתאחדות לכדורגל וחברי המזכירות העבירו הבוקר מסר לראשי ההתאחדות וליו"ר אבי לוזון, לפיו יש לפעול להחזרת השוטרים ליציעים. הסיבה לפניה היא הדיון המיוחד שמכנסת היום שרת הספורט לימור לבנת במשרדה, בהשתתפות המפכ"ל יוחנן דנינו, בו אמור לקחת חלק גם אבי לוזון. על הפרק: נושא האלימות הגואה במגרשים.

"זה אולי יכעיס קצת את הקהל, אבל יוסיף כוח הרתעה לביריונים ולמתפרעים וישמור טוב יותר על הסדר", אמר אחד מחברי הנהלת ההתאחדות.

בין היתר בפגישה במשרדה של השרה יידון נושא תקצוב השיטור, אם וכאשר יוחזר למגרשי הכדורגל. נכון להיום משלמות קבוצות ליגת העל את שכרם של המאבטחים, כאשר בעבר שולם שכרם של השוטרים. אם תחזור המשטרה ליציעים ללא צמצום מספר המאבטחים, העלות עבור כל קבוצה בליגה העל תגדל. עם זאת, חברי ההתאחדות טוענים כי בעזרת המשטרה הקבוצות יגיעו פחות לבית הדין ובכך יחסכו את הקנסות הרבים שנגזרים עליהן במהלך העונה. יש לזכור כי אם המשטרה תהיה שוב מעורבות בנעשה, גם לה תהיה אחריות שילוחית במקרה של אלימות ולא רק לקבוצות. בדיון עצמו הביעו נציגי המשטרה את התנגדותם להחזרת השוטרים ליציעים.