בבני יהודה זוכרים את ניקולאי קודריצקי ז"ל

בני יהודה ערכה טקס אזכרה לשחקן העבר שנהרג בתאונת דרכים קשה. אלמנתו, ויקטוריה: "זה מחמם את הלב לראות שאנשים כאן עדיין זוכרים אותו"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  22.03.12 - 19:42
תחילת כתבה

18 שנה לאחר לכתו, בבני יהודה עדיין זוכרים ומבכים את מותו בטרם עת של ניקולאי קודריצקי ז"ל. החלוץ האוקראיני, שנהרג בתאונת דרכים קשה ב-1994, עדיין נחשב לאחד מגדולי השחקנים שלבשו את החלוצה הזהובה, ובשכונת התקווה, כמו מידי שנה, ערכו היום (חמישי) טקס אזכרה.

כשגיורא שפגיל הנחית את ניקולאי קודריצקי ז"ל בשכונה בפתיחת עונת 1991/92, לא רבים האמינו שהבחור החביב יהפוך לאחד השחקנים האהודים ומשפיעים ביותר על הקבוצה. קודריצקי, שעדיין זכור לחובבי הכדורגל בארץ כשחקן מלהיב בעל בעיטת פגז, הספיק לשחק במדי בני יהודה 85 משחקים, בהם כבש 54 שערים (!) ואף קיבל את סרט הקפטן.

ב-15 במרץ 1994, כשהיה בדרכו חזרה ממשחק הרעים בין נבחרות ישראל ואוקראינה, הקריירה המבטיחה, כמו גם חייו של קודריצקי, נגדעו, כשרכבו של השחקן סטה מהכביש. התאונה הקשה הסתיימה במותו של השחקן, ובשכונת התקווה התקשו לקבל את הבשורה.

18 שנים אחר כך, כמדי שנה, המועדון ערך טקס אזכרה לקודריצקי. המנכ"ל משה דמאיו ספד לו: "מדובר באחד השחקנים הכי גדולים בתולדות בני יהודה. השנה זהו סוג של סגירת מעגל, כי יוסי אבוקסיס, שהיה אחד מחבריו הטובים ביותר, הוא המאמן שלנו". אלמנתו של השחקן, ויקטוריה, שנשארה לחיות בישראל הוסיפה: "אני מודה לבני יהודה, לאוהגים שלא שכחו את ניקולאי. הקבר שלו באוקראינה ולכן קשה לי מאוד, אבל מחמם את הלב לראות שכולם זוכרים אותו".

ביתו של קודריצקי, ולרי, שהיתה רק שנה בעת התאונה, חרגה ממנהגה וסיפרה גם היא על התחושות: "אני מתרגשת מאוד. כל פעם שאנשים שומעים את שם משפחתי או רואים זאת בתעודת הזהות, הם מספרים לי על אבא שלי. אני שמחה לראות שגם אחרי 18 שנה זוכרים אותו".
הדפס