טביב: הפועל למכירה. צפוי לדרוש 12 מ' ש"ח

הבעלים שיחרר הודעה דרמטית, לטענתו בעקבות האירועים האלימים האחרונים בכדורגל הישראלי: "נמאס לי מהאלימות, זה לא הכדורגל ממנו אני רוצה להיות חלק. הכתובת היתה על הקיר. החוליגנים מרימים ראש והרוב השקט לא מגיב"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.04.12 - 20:46
תחילת כתבהאלי טביב שחרר הערב (שבת) הודעה דרמטית, שכנראה מביאה לכדי סיום את המאבק המתמשך בינו לבין אוהדי הפועל תל אביב. בעלי הקבוצה הודיע רשמית כי הוא מעמיד אותה למכירה וכי יעמוד בהתחייבויותיו עד תום העונה, ולאחר מכן ישאף לעזוב. על פי מקורביו, הסכום אותו ידרוש הינו כפול מזה ששילם, קרי 12 מיליון ש"ח. ההודעה הזו תשפיע, ללא ספק, על גורמים רבים בהפועל ובראשם ניצן שירזי, שעלול בהחלט לאבד את מקומו ברגע שהקבוצה תעבור לבעלות חדשה.

"אני אוהב כדורגל", כתב טביב בהודעה המפורטת ששחרר לתקשורת, "נכנסתי להפועל ת"א במטרה להצעיד מועדון מפואר זה קדימה. היו לי הרבה תוכניות וכבר התחלתי לתכנן את העונה הבאה, אבל הדברים החמורים שקורים כבר תקופה ארוכה אינם מאפשרים לי להמשיך ולהשקיע בקבוצה. לאור האירועים החמורים בכדורגל הישראלי וההטרדות הנמשכות כנגד בני משפחתי החלטתי להעמיד את הקבוצה על למכירה".

"ביום שישי הזדעזענו כולנו מהאלימות בין שחקני הפועל רמת גן לבני לוד - מקרה מזעזע שראוי לכל גינוי. אך, לצערי, זה לא היה האירוע החמור היחיד באותו יום. ביום שישי האחרון התייצבה קבוצת מפגינים מול חנויות השייכות לאשתי דנה. המפגינים קראו לעוברים ושבים להימנע מלקנות בחנויות אלו. זהו עוד אירוע חמור מיני רבים אותו עוברת המשפחה שלי כבר שבועות ארוכים. קווים אדומים נחצים שוב ושוב, וההטרדות כנגד בני משפחתי הפכו לצערי לדבר שבשגרה".

"רימון נזרק אל ביתי בשעת בוקר בזמן שאשתי והילדה בת הארבע עמדו לצאת לגן הילדים, השמצות וקריאות נגדי ונגד בני משפחתי הפכו לעניין יומיומי. משפחתי נאלצת לחיות עם מאבטחים, ולישון בבית בזמן שמחוצה לו קוראים קריאות גנאי בשעות לילה מאוחרות. גם בתי ליהי ספגה במשך שבועות ארוכים קללות וגידופים, וכתובות נאצה נתלו נגדה. אני רוצה לראות כיצד היה מגיב כל אחד מאותם מפגינים "גיבורים" אם מישהו היה מטריד את אשתו, או את ילדיו אפילו פעם אחת".

"לכל המעשים החמורים האלה אין שום קשר לכדורגל או לערכים עליהם נבנה מועדון הפועל ת"א. זוהי בריונות לשמה. האלימות בכדורגל מתפשטת כמו שריפה בשדה קוצים. החוליגנים מרימים ראש, והרוב השפוי שותק. אירוע אלים אחד רודף אירוע אלים שני - הרימונים שנזרקו אל עבר הבית שלי, האירוע האלים בסוף משחק הדרבי, המקרה החמור בסוף המשחק בין הפועל חיפה ומכבי פ"ת,  ההטרדות כנגד בני משפחתי, וכעת גם האירוע החמור בסוף המשחק בין הפועל רמת גן לבני לוד".

"הכתובת הייתה על הקיר כבר לפני חודשים רבים. התרעתי על האלימות שוב ושוב אבל כל הגורמים בחרו לשתוק -  השרה לבנת, הכנסת, הגורמים האחראים בספורט ובכדורגל, המשטרה! נמאס לי מהאלימות בכדורגל! זהו לא הכדורגל אליו פיללתי או שרציתי להיות חלק ממנו. אינני מוכן לסכן את בני משפחתי. לפיכך, החלטתי, כי אני מעמיד את הקבוצה על המדף למכירה. אני אקיים את כל התחייבויותיי עד סוף העונה. הליך מכירת הקבוצה ינוהל על-ידי עו"ד יורם זמיר, שותף במשרד שפיגלמן-קורן-ברק-זמיר ושות'".

האוהדים: "טביב הבין שהוא אינו רצוי"
עם היוודע דבר ההודעה הדרמטית של טביב אוהדי הפועל תל אביב שעסקו כל העת במחאה שחררו הודעה משלהם: "ההודעה של טביב היא צעד חשוב בכיוון הנכון. העובדה שהוא מבין כי הוא אינו רצוי מצויינת. יחד עם זאת, למדנו להכיר את טביב ולדעת שעד שזה לא נגמר, זה לא נגמר. נמשיך לפעול כדי להבטיח עתיד טוב יותר להפועל, עתיד שלא כולל בתוכו את אלי טביב".

קיצור תולדות הסכסוך
לאחר שחבר למוני הראל בשותפות על הפועל ת"א, המועדון חווה עדנה תחת שרביטו של אלי גוטמן עם דאבל וההעפלה לליגת האלופות. המחלוקת הראשונה התגלתה רגע לפני משחק החוץ מול בנפיקה בשלב הבתים, כשבין הדיווחים דובר על ויכוח קולני בלובי המלון. לאחר סכסוך ונתק ממושך בין טביב להראל, הגיע הקיץ שעבר, ואיתו סיפור הבמבי המפורסם.

כזכור, הראל וטביב התנצחו בבתי המשפט ובבוררויות על זהותו של האיש שימשיך להחזיק בקבוצה, כאשר בסופו של דבר טביב היה זה ששילם 6 מיליון שקלים וקנה מהראל את חלקו. בהמשך, כשכולם היו בטוחים שהמועמד הטבעי לתפקיד המאמן, יוסי אבוקסיס, ימונה, הגיע המהלך המפתיע עם מינוי של דרור קשטן. בינואר, כשהקבוצה הודחה מהליגה האירופית והיתה מרוחקת 9 נקודות מק"ש שהוליכה את ליגת העל, קשטן פוטר, ולאחר סאגה של מספר ימים, שכללה את מועמדותו של משה סיני, ניצן שירזי מונה כמאמן החדש.

מאותו רגע, פרצה מחאה חריפה מצדם של חלק מאוהדי הפועל, שניהלו הפגנות מחוץ לביתו של טביב, והביעו את כמיהתם לעזיבתו בכל משחק. טביב הציג חזית חזקה וסירב להעמיד את הקבוצה למכירה, למרות שסבל מהתקפות על חייו האישיים, ובהן רימון שנזרק לחצר ביתו (אם כי לא הוכח כשאירוע יש קשר לאוהדי הפועל ת"א), קמפיין כנגד בתו ליהי במכללה בה היא לומדת, ותליית שלטים מתריסים מחוץ לחנויות האופנה של אשתו, דנה אשכנזי.

הדפס