הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אוראל גרינפלד: "העבירה של בן חיים לא הייתה אלימה"

שופט המשחק בין מכבי ת"א לחיפה הגיב: "מבין את סטנוייביץ'"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.10.14 - 16:44
תפקיד מרכזי במשחק אמש. גרינפלד (אלן שיבר)
תפקיד מרכזי במשחק אמש. גרינפלד (אלן שיבר)

"עד עכשיו קיבלנו שופטים טובים, אני לא מבין מה קרה הערב", המשפט הזה שייך למאמן מכבי חיפה, אלכסנדר סטנוייביץ', שלא היה מרוצה אמש מהשיפוט של אוראל גרינפלד, במשחק בו ניצחה מכבי ת"א, 1:3 את מכבי חיפה בבלומפילד. לפי סטנוייביץ', השופט היה חייב לשלוף כרטיס אדום לטל בן חיים, אחרי שזה ביצע עבירה בלתי ספורטיבית על רובן ראיוס. ובכן, שאלה זו הטרידה לא מעט אנשים אמש. מדוע בן חיים קיבל כרטיס צהוב ולא אדום? היום (שלישי) התפנה גרינפלד לספק הסברים ב"חמש באוויר", תוכנית הרדיו של ערוץ הספורט.

"אני שלם לגמרי עם ההחלטות שלי, למרות שעוד לא הספקתי לראות שוב את כל המשחק, זה בטח יקרה הערב", אמר גרינפלד, "אני לא רוצה להתייחס לביקורות שקיבלתי, אך אני מבין שאנשים שמתראיינים אחרי משחק עדיין לא ראו את כל הווידאו. העבירה של בן חיים על ראיוס הייתה ממש מולי, הייתי קרוב וניתחתי אותה כעבירה בלתי ספורטיבית שמגיעה בעבורה כרטיס צהוב".

על השאלה מדוע קשר מכבי לא ירד למקלחת מוקדמת, אמר גרינפלד: "אנשים לא מבדילים בין עבירה אלימה לבלתי ספורטיבית. עבירה אלימה היא אדום וזו לא הייתה עבירה כזו, חד משמעית. העבירה של מוהאמדו אידריסו במשחק מול בית"ר הייתה במתכוון, הוא בעט בלי כדור בשחקן. כאן זה היה בלתי ספורטיבי, צריך לעשות את ההבדל".

גרינפלד גם נדרש להתייחס לשאלה מדוע לא הרחיק את בן חיים, כאשר זה רץ לעברו ואחז בזרועו לאחר שנשרק פנדל לחובת מכבי ת"א. "בכל מקום בעולם יש מחאות על פנדלים. מטרתי כשופט מרכזי היא לנהל את המשחק. ברור שאחרי החלטה כה קריטית יהיו שחקנים שיביעו תסכול, מיד אחר כך לקחו אותם. האירוע נגמר עוד לפני שהוא התחיל. אם זה היה ממשיך, הייתי שולף צהוב".

השופט גם גילה אמפתיה כלפי הכעס של מאמן מכבי חיפה. "סטנוייביץ' לא נכנס אליי אחרי המשחק, אלא ניהל דו שיח עם השופט הרביעי. אני יכול להבין אותו כי חיפה באמת שיחקה יפה עד ההרחקה של אייל משומר". כשנשאל אם קיבל ביקורות חיוביות השיב: "אני יכול להגיד שדני קורן אמר לי שזה המשחק הכי טוב שלי אי פעם בליגת העל. כולם שמחים, אבל צריך להתכונן כבר למשחק הבא".