שרצקי: בכר משקר, לא היה לו מה לאכול לפניי

בעלי ק"ש הודה ב"יציע": "תיקנתי לו את ההרכב. רן בן שמעון רצה לחזור"

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.05.15 - 00:49
תחילת כתבה

סאגת הפיטורים של ברק בכר מעירוני קרית שמונה בעקבות הפנייה מהפועל באר שבע ממשיכה להסעיר את הכדורגל הישראלי. המאמן נתן את גרסתו לראשונה "בשער השבת" וסיפר כי גם לאחר שסיכם על המשך דרכו במועדון, הוא קיבל את האישור של הבעלים, איזי שרצקי, לנהל משא ומתן עם קבוצות אחרות. שרצקי לא נשאר חייב ווהכחיש מכל וכל את גרסתו של בכר ב"שבת ביציע".

בתחילת הראיון נשאל שרצקי על הטענה של בכר לפיה אישר לו בתחילת השבוע לקיים מגעים עם קבוצה גדולה: "זה שקר, לא יודע מאיפה הוא המציא את זה. באמצע העונה הוא החליט שהוא לא ממשיך, כשהוא החליט לעזוב באמצע העונה הסכמתי שהוא יילך, אבל הקבוצות לא רצו אותו. כשברק ראה שהוא יישאר קירח, אז הוא החליט לחזור. המנכ"ל יוסי אדרי שיכנע אותי להחזיר אותו כי הוא חיפש פרנסה ולא מצא. לא רציתי שיישאר קירח מכל הכיוונים".

מבחינת שרצקי הבעיה של בכר הייתה במדיניות שקבע לעונה הבאה: "אמרתי לו שאני מפחית את תקציב הקבוצה והולך לבנות על שחקני נוער, לפחות 5 יעלו לבוגרים. קבענו שנדבר ביום שני שעבר, אבל הוא לא דיבר איתי. פגשתי את אלונה ברקת בהתאחדות והיא שאלה אותי אם אפשר לפנות אליו. חשבתי לעצמי, שאם הוא לא התקשר אליי, אז בטוח יש שם כבר משא ומתן. אלונה הודתה שנפגשה עם דודו דהאן ואז מיד אמרתי לה שהוא מפוטר. אני לא מחזיק אנשים שהולכים מאחוריי הגב. אמרתי לו שאם הוא ירצה אפנה לאלונה בשבילו אבל רק שיגיד לי".

"ברגע שהוא פנה אליה מאחורי גבי, הוא יכול להיות המאמן שלי?", הוסיף שרצקי שטען כי בכר חייב לו את הקריירה, "הכרחתי את רן בן שמעון לקחת אותו כי לא היה לו מה לאכול. אני מצפה מהאנשים שאני עובד איתם שיהיו כנים איתי, איך אני יכול להחזיק אותו במערכת?".

סלאח חסארמה יאמן את קרית שמונה בעונה הבאה, אך נראה שהוא כבר יכול להתחיל לנחש מה מצפה לו מבחינה מקצועית. בעלי קרית שמונה טען בתוקף שהוא סמכות משמעותית בקביעת ההרכב: "במשך שלוש שנים תיקנתי לבכר את ההרכב. בהתחלה קבעתי לו את הכל ובסוף פחות. אני אני חושב שמשהו לא בסדר אז אני מתערב. הוא קבע את ההרכב, אני הייתי זה שנותן את ההערות - זו המציאות. בתקופה האחרונה לא היה לי כמעט מה להעיר לו".

כשנשאל על מערכות היחסים הבעייתיות שלו עם מאמנים (גילי לנדאו, רן בן שמעון), השיב שרצקי: "לא פיטרתי את בן שמעון, הוא לא רצה להישאר אצלי. אני סידרתי לו את העבודה במכבי ת"א בפעם הראשונה. בפעם השניה הוא חזר אליי, היה לנו סכסוך ואני משוכנע שהייתי בסדר בהתנהלות שם. כשבן שמעון שמע לפני חודשיים שבכר הולך, הוא פנה ליוסי אדרי ואמר לו שהוא רוצה לחזור. זו הוכחה לכמה אני נוח. אצלי עבדו הכי פחות מאמנים מכל יתר הקבוצות, רן לא היה מבקש לעבוד אצלי אם היה לו גרוע".

כשנשאל על ידי פאנל "יציע העיתונות", אם ברק בכר יכול להצליח בקבוצה אחרת אמר: "אני לא רוצה להיות נביא, אבל כן רוצה שברק יעבוד ולא יישאר בלי פרנסה. באר שבע היא לא קרית שמונה. יש שם יותר קהל, יותר לחץ ויותר כוכבים. הלוואי שיצליח, הוא בטוח בעצמו".

הדפס