השחרור של גליינור פלט הגיע, עבר לאלניאספור

החלוץ עזב לטורקיה. דמארי יחתום מחר באופן רשמי. ורמוט על הספסל

תומר לוי
תומר לוי  10.01.17 - 17:00
תחילת כתבה

רגע לפני שמכבי חיפה פוגשת את הפועל ב"ש, המועדון אישר הערב (שלישי) כי לאחר שהחלוץ גליינור פלט סיכם את תנאיו אצל אלניאספור הטורקית, הוא קיבל את השחרור המיוחל ועזב באופן רשמי. מהמועדון הירוק נמסר: "אנחנו מודים לגליינור על תרומתו ומאחלים לו בהצלחה בהמשך דרכו".

פלט, ששיחק בעבר בהפועל ב"ש, עבר לחיפה מזולטה ורכם הבלגית בקיץ 2015. ב-33 משחקים במדים הירוקים, כבש החלוץ ההולנדי 12 שערים ובישל ארבעה נוספים.

בתוך כך, עומר דמארי יהפוך עד מחר באופן רשמי לשחקן מכבי חיפה כשיחתום על החוזה אחרי שיגיע האישור מלייפציג. החלוץ עבר את כל הבדיקות, האישור התקבל והכל למעשה מוכן לחתימה. כבר אתמול נסגרו כל הפרטים במהלך פגישה עם החלוץ וסוכנו, רונן קצב, וחוזה ההשאלה יהיה לעונה וחצי כאשר לייפציג תשתתף בשכרו.

המנהל הספורטיבי, תור כריסטיאן קרלסן, נמצא בחו"ל וממשיך לבחון אפשרויות לחיזוק בעמדת הקשר האחורי, זאת מכיוון שאבזנר אופורי לא יצטרף. השחקן נמצא במחנה אימונים באבו דאבי והחליט לא להגיע לישראל בסופו של דבר.

מבחינה מקצועית, רנה מולנסטיין ערך אתמול שיחה עם גילי ורמוט והוא עשוי לפתוח איתו על הספסל מול הפועל ב"ש. בשל הלו"ז הצפוף והעובדה שהמשחק מול מכבי פ"ת בשבת יהיה השלישי של חיפה תוך שבוע, המאמן מעדיף לשמור את הקשר רענן להמשך. הולמאר איולפסון ייכלל בסגל לראשונה מאז שהגיע. עיאד אבו עביד יפתח בעמדת המגן השמאלי מאחר וסאן יתופקד בעמדה קדמית יותר, ויונתן לוי ויהב גורפינקל בטירונות ולא יכולים לקחת חלק במשחק.

בחזרה להעברות, החלוץ הנורבגי, פיטים אזמי, אמור להגיע וישמש כזר השישי של מכבי חיפה אם כל התנאים יבשילו, גם מול קבוצתו הנורבגית, בודו גלימט. הירוקים משוכנעים שהשחקן יכול לתרום מקצועית - גם באגף וגם כחלוץ מרכזי. "יענקל'ה (שחר), עוזי (מור), אסף בן דב (המנכ"ל) ותור עושים מאמצים גדולים לחזק את הקבוצה כדי שתיראה טוב יותר", אמר גורם במועדון, "זה לא פשוט ומחפשים שחקנים שבאמת יעשו את ההבדל".

מי שעשוי לעזוב הוא שובל גוזלן, שרוצה להגיע לבית"ר ירושלים ומחכה לתשובה של חיפה. עאיד חבשי עשוי לעבור בהשאלה להפועל ת"א יחד עם אייל משומר ושחר הירש שכבר מתאמן עם הקבוצה.

הרכב משוער: עומרי גלזר, גארי קגלמאכר, דקל קינן, מארק ואליינטה, עיאד אבו עביד, יניב בריק, נטע לביא, קאמיל ואצק, רועי קהת (גילי ורמוט), סאן מנחם ומוחמד עוואד.

הדפס