סופית: טביב יחוייב להעביר את זכויות הניהול של בית"ר

הוועדה להעברת זכויות קבעה שבעלי הצהובים שחורים ייאלץ להיפרד מהקבוצה. עונשו קוצר מ-3 שנים לשנתיים והוא יסיר כל מעורבות מהניהול השוטף החל מהעונה הקרובה. דמאיו לא יוכל לקבל את הזכויות. טביב על ההחלטה: נלמד את ההחלטה ואז נגיב בהתאם

מוטי פשכצקי ותומר לוי  11.01.17 - 17:32
תחילת כתבה

זה היה באוויר, אבל עכשיו זה הפך לסופי. הוועדה להעברת זכויות קבעה הערב (רביעי) שאלי טביב יחוייב להעביר את זכויות הניהול על בית"ר ירושלים החל מהעונה הבאה.

בעלי בית"ר ירושלים הגיש ערעור לוועדה להעברת זכויות, שהחליטה לקצר את העונש המקורי. טביב יאלץ להסיר כל מעורבות בניהול בית"ר ירושלים בשנתיים הקרובות בעקבות הרשעתו ב"פרשת הנער". אומנם הבעלים זכה להקלה בעונשו, אבל הוא עדיין ייאלץ לנתק כל מגע עם בית"ר ירושלים החל מהעונה הבאה. בית"ר עוד עשויה לערער למחוזי, כאשר אם ההחלטה תישאר בעיניה זכויות הניהול יועברו לחיים נבון וחנן קהלו.

בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל החליט לאמץ את החלטת הוועדה להעברת זכויות שקבעה כי על אלי טביב להעביר את זכויות הניהול בבית"ר ירושלים, כאשר היא התקבלה בהחלטת רוב ולא פה אחד. הדיינים המתיקו את עונשו של טביב מהרחקה של שלוש שנים לשנתיים, כלומר הוא יוכל לחזור לבית"ר החל מעונת 2019/2020. 

אם ההחלטה אכן תיושם, טביב לא יוכל לקחת שום החלטה שאינה כלכלית לרבות החתמת שחקנים, מאמן ומו"מ דבר שאותו מעניין איך יצליחו בהתאחדות לאכוף. מי שבוודאות לא יוכל להחליף את טביב הוא המנכ"ל משה דמאיו, שחתם על הסכם כשעזב את בני יהודה שלא מאפשר לו לנהל אף קבוצה שהיא ב-10 השנים הקרובות.

אלי טביב הגיב להחלטה: "אני מחכה לקבל את ההחלטה הכתובה לידי ולאחר שעורכי הדין שלי ואני נלמד את ההחלטה לעומקה, אגיב בהתאם".

הדפס