הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תקציב הספורט יגדל למיליארד ש"ח ב-2019

סכום שיא וצמיחה של 30% מאשתקד. רגב: "הישג היסטורי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.01.18 - 08:48

תגיות: משרד הספורט

בתום משא ומתן ארוך ומייגע, הגיע משרד התרבות והספורט לסיכום עם משרד האוצר בנוגע לתקציב הספורט ויעמיד אותו על סך של מיליארד שקלים – תקציב שיא לספורט הישראלי. מדובר בצמיחה של כ-30% ביחס לתקציב אשתקד, שעמד על 724 מיליוני שקלים והורכב מתקציבי הטוטו (574 מיליון) ומשרד התרבות והספורט (150 מיליון).

רווחי הטוטו, שעברו עד היום לחלוקה על ידי מועצה הלאומית לספורט, יעברו מעתה לקופת אוצר המדינה. כמו כן, סוכם על הקמת ועדה בראשות מנכ"ל משרד התרבות והספורט ומנכ"ל האוצר, שיבחנו וימליצו על הדרך המיטבית לחלוקת התקציב לטובת כלל גופי הספורט במדינת ישראל.

השרה מירי רגב אמרה: "מדובר בהישג היסטורי וחסר תקדים המביא לגידול דרמטי בתקציב הספורט הישראלי ליציבות ובטחון תקציבי לגידול בכמות הספורטאים ובהרחבת וגידול בכמות מתקני הספורט. לראשונה מדינת ישראל תיקח אחריות על הספורט הישראלי ותתקצב את המשרד במסגרת תקציב המדינה".

רגב הוסיפה: "אני מבקשת להודות למנכ"ל משרד האוצר שי באבד, שבזכות מעורבותו המו"מ הגיע לסיכום המוצלח. מודה גם למנכ"ל משרדי יוסי שרעבי וצוות אגף התקציבים של משרד התרבות והספורט, שניהלו את המו"מ מטעמי והביאו לסיומו המוצלח".