שביט התפטר מעכו, פרסום ראשון: ביטון חתם

מרטן וטוויזר יחליפו את המאמן. החלוץ סגר עד תום העונה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  16.01.18 - 12:20
תחילת כתבה

בווידאו: תקציר הניצחון של בני יהודה על עכו

זעזוע בהפועל עכו. בעקבות המחלוקות הרבות מול אנשי ההנהלה ובעיקר בעניין הרכש הדל שהקבוצה מתכננת בחלון ההעברות, אלדד שביט התפטר היום (שלישי) מאימון הקבוצה.

שביט קיים שיחה עם המנהל המקצועי, דניאל סטאנצ'ו, והודיע לו על כוונתו לסיים את תפקידו בעקבות מדיניות הרכש של המועדון. סטאנצ'ו הסביר לשביט כי אין בכוונתו לפטר אותו, למרות התוצאות הלא טובות. לאחר מכן קיים שביט שיחה עם המנכ"ל, יניב משולם, והצדדים החליטו על פרידה. שביט אמר ל"ערוץ הספורט": "זו הייתה החלטה לא קלה, לא הגענו להסכמה בנוגע לרכש והרגשתי שאני חייב לעשות זאת".

צריך להודות שלהפועל עכו יש את הסגל החלש בליגה, עם שחקנים חסרי ניסיון, וכולם חיכו בכיליון עיניים לחלון ההעברות כדי שהקבוצה תתחזק. עד כה הצטרפו מתן בלטקסה, עמיד מחאג'נה ובר הלל. בשל כך, שביט שוחח עם קברניטי המועדון בעניין החיזוק שכרגע מתעכב והחליט בסופו של דבר לעזוב.

לפחות בינתיים, עוזריו של שביט, דוד מרטן ואיציק טווייזר שמחזיק בתעודת פרו, יחליפו אותו בתפקיד. שביט היה המאמן השני העונה של הפועל עכו, לאחר שלומי דורה, ובקבוצה לא ימהרו במציאת מחליף במקומו.

באופן אירוני, פחות משעה אחרי עזיבתו של אלדד שביט, הפועל עכו הודיעה על החתמתו של דודו ביטון. החלוץ, שירד בעונה הקודמת ליגה עם הפועל תל אביב ושוחרר, חוזר למגרשים וינסה לעזור לצפוניים להישאר בליגה. בין הקבוצות שעבר ניתן למצוא גם את מכבי תל אביב, הפועל כפר סבא ושש קבוצות ברחבי אירופה ביניהן ויסלה קראקוב, מאריבור וסטנדרד ליאז'.

בנושא אחר. בזמן שראשי עכו עסוקים בהתפטרות של אלדד שביט ובחתימה של דודו ביטון, הוועדה להעברת זכויות קיימה היום דיון בעניין הפועל עכו ונתנה לקבוצה דד-ליין של 30 ימים להעברת הבעלות של המועדון. האיש החזק בקבוצה, דניאל סטאנצ'ו, יצטרך להפקיד מיליון שקלים בבקרה התקציבית כדי להשלים את העברת הבעלות.
הדפס