"אמרתי לסומא שהוא עדיין לא חווה טירוף כמו בחיפה"

ולדימיר סטויקוביץ', אקס הירוקים שמשתף פעולה עם הרכש המיועד, בטוח שהוא יהפוך להצלחה בסמי עופר ("פליימייקר טהור שילהיב את האוהדים, קשה לעצור אותו"), מסביר מדוע הקשר נכשל בסרביה ("לא מתאים לשיטה") וחושף מה סיפר לו על קבוצתו לשעבר

אור ריטר
אור ריטר  11.09.18 - 19:04
תחילת כתבה

למכבי חיפה נותרו עוד שישה ימים להחתים שחקנים והירוקים מנסים כבר תקופה להתחזק בקשר זר, כשמי שמיועד להיות הרכש הבא הוא הגינאי סיידובה סומא, שמשתף פעולה בפרטיזן בלגרד עם שניים שמוכרים וזכורים היטב לאוהדים בכרמל - ולדימיר סטויקוביץ' ומארק ואליינטה.

כפי שכבר פרסמנו בערוץ הספורט, סומא התייעץ עם השוער והבלם ששיחקו במכבי חיפה וכן גם עם מילאן סימיליאניץ' שעבר במכבי נתניה. כעת, בשיחה מסרביה, מספר סטויקוביץ', שנחשב לאחד הזרים הכי אהובים על האוהדים של מכבי חיפה בשנים האחרונות, על הקשר הגינאי ולמרות חוסר ההצלחה שלו בבלגרד (רק שלושה שערים ב-26 הופעות), לא חושש להצהיר: "סומא יכול להצליח בגדול".

"אני חושב שבקרוב זה יהפוך לרשמי", אמר סטויקוביץ' על המעבר האפשרי של סומא, שרק לפני יומיים סידר לנבחרת גינאה ניצחון 0:1 על הרפובליקה המרכז אפריקאית במוקדמות אליפות אפריקה. "אני לא יודע בדיוק את פרטי העסקה, אבל זה מתבשל ואני חושב שזה מהלך טוב של מכבי חיפה כי סומא הוא שחקן שיכול לעזור מאוד לקבוצה. הוא פליימייקר טהור ולדעתי זה בדיוק מה שמכבי חיפה צריכה. מספר 10 קלאסי".

"הוא מהיר מאוד, יש לו דריבל מצוין ופיזית הוא קטן מאוד, כך שקשה מאוד להגנות להתמודד איתו", החמיא לו השוער ששיחק במכבי חיפה בין 2014 ל-2016. "סומא ידוע בתור שחקן שכל הזמן עושה תנועה ומשנה כיוון, לכן קשה מאוד לעצור אותו. אני בטוח שהאוהדים של מכבי חיפה יאהבו אותו מאוד כי הוא שחקן אטרקטיבי עם דריבל מרשים. שחקן שיודע לעשות דברים יפים עם הכדור ולהלהיב את הקהל".

אז למה הוא לא הצליח בפרטיזן?
"ברצינות, אני לא חושב שהוא אשם. הוא לא הצליח בפרטיזן כי לצערי הוא לא מתאים לשיטה של הקבוצה ולסגנון בו היא משחקת. יש לנו קבוצה דומיננטית ששולטת ברוב המשחקים שלה, אבל בדיוק בגלל זה קשה לנו מאוד. אנחנו משחקים מול קבוצות שמסתגרות ועל משטחים גרועים, לא במקרה ניצחנו הרבה פעמים בתוצאה 0:1. זה לא פשוט בסרביה".

המלצת לו להגיע לחיפה. מה בדיוק אמרת לו?
"אמרתי לו שיעבור לישראל ושהוא יחווה משהו שהוא עדיין לא ראה בחיים שלו, את הטירוף במכבי חיפה. סיפרתי לו שישראל היא מדינה שנפלא לחיות בה ושהאנשים אצלכם משוגעים על כדורגל".

הדפס