"חוסר המזל נמשך. הגיע לנו לנצח את הפועל באר שבע"

במכבי חיפה יצאו מעודדים מהיכולת מול האלופה. יעקב שחר מגבה את הצוות ההולנדי. מחמאות למאבוקה. רטן ספג קריאות בוז לאחר שהוציא את עוואד

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.10.18 - 07:36
תחילת כתבה

שיחת העידוד של יעקב שחר לשחקני מכבי חיפה והמסר החד שהעביר ופורסם בערוץ הספורט, כמו גם תפאורה אדירה של הקהל הירוק גרמו אתמול (שני) לשחקני מכבי חיפה להיראות הרבה יותר ממה שנראו בתקופה האחרונה. שחר, שירד לחדר ההלבשה, דיבר על רכות עם סובביו והקילריות שהיתה חסרה כדי לנצח, אבל נראה מרוצה מהגישה של השחקנים.

מיכיל קראמר וניקיטה רוקאביצה החמיצו לא מעט, ומנגד ארנסט מאבוקה נראה טוב בהתקפה. לצד הדברים הטובים היו גם איבודי כדור רבים של סאן מנחם ומשחק לחוץ של אליסון דוס סנטוס, אבל פרד רטן יכול וצריך לקחת לא מעט דברים חיוביים מאתמול גם אם מולו לא שיחקה הפועל ב"ש של השנים האחרונות. "כמו מול מכבי פ"ת היינו שווים ניצחון או לפחות שער, חוסר המזל נמשך", אמרו בחיפה.

המאמן ההולנדי לא שינה את ההרכב, אבל בחר לעלות עם שלומי אזולאי בתפקיד הקשר הקדמי כשג'ורג' מנדז'ק שיחק כקשר האחורי, דבר שהוביל את אזולאי להיות יותר מעורב ולספק למאבוקה, שרשם משחק נהדר, לא מעט כדורים. נטע לביא שהיה היחיד מבין ה-11 שפתחו בהפסד האחרון לב"ש בסמי עופר בהפסד לב"ש לפני שנתיים, לא היה מספיק דומיננטי והוחלף על ידי גל אלברמן שסוף סוף קיבל הזדמנות לקול תשואות הקהל.

את מעט ההזדמנויות אליהן הגיעה ב"ש הצליח גיא חיימוב להדוף כשבעיטה של דיא סבע הוא הוציא מהחיבורים והדף לקרן. רטן ספג אתמול קריאות אחרי שבחר להחליף את מוחמד עוואד והכניס במקומו את סינטיהאו סלליך. התוצאה וגם היכולת לפרקים תיתן עוד סבלנות מצד המערכת כולה להולנדי כשיעקב שחר מגבה באופן גורף את ההולנדים ומשוכנע שהפוטנציאל הקיים יכול להוביל למקומות אחרים.

רטן המשיך גם אתמול בקו שלו לגבי סיידובה סומא וטען שלא נכלל בסגל מאחר והוא עדיין לא מרשים. "אנשים יכולים לדבר, אבל אני המאמן ואני לוקח את ההחלטות המקצועיות", אמר ההולנדי שהוסיף כי בעתיד גם סומא וגם רמי גרשון הקפטן שלא נכלל בסגל עוד יכולים לבוא בחשבון.

אופיר מזרחי שביקש לעזוב לפני סגירת חלון ההעברות כמו גם עמית זנטי עליו כועסים במועדון אחרי האדום ספג ימשיכו לחמם את היציע גם במשחק הקרוב מול הפועל רעננה אליו תגיע חיפה כפייבוריטית ושוב תפגוש קבוצה שמסתגרת.

הדפס