גולדהאר: "גם נמני לא גדול יותר מהמשחק"

בעלי מכבי תל אביב קיים מסיבת עיתונאים והתייחס לפיטורים: "עשיתי זאת בטלפון מתוך כבוד". על מינוי איווניר: "מוסר העבודה שלו התאים למכבי. אין אצלו קיצור דרך. מקווה שמעכשיו נביא תוצאות"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  10.01.11 - 14:46
תחילת כתבה

מינויו של מוטי איווניר לתפקיד מאמן מכבי תל אביב קיבל היום (שני) תוקף רשמי במסיבת העיתונאים שקיים הבעלים מיץ' גולדהאר. "אני מזמין אתכם לשאול איזו שאלה שתרצו, אבל משאיר לעצמי את הזכות שלא לענות על הכל", פתח גולדהאר את דבריו.

השאלה הראשונה היתה בנוגע לפיטוריו של אבי נמני בטלפון. "זה לא היה מעשי בשבילי להגיע לישראל כדי לדבר איתו", ענה גולדהאר, "הייתי יכול לבקש מאבי לטוס לקנדה, אבל אני לא חושב שזה הוגן. הייתי יכול לשלוח את ג'ק אנגלידיס או את עוזי שעיה שיודיעו לו, כי כולם היו בתל אביב, אבל לא אהבתי את האופציה הזאת. התעוררתי ב-05.30 בקנדה, שעה שאני לרוב לא מתעורר בה, כל זה כדי שאוכל לדבר ישירות עם נמני. אני יודע שאבי יודע שעשיתי את זה מתוך כבוד".

"ההחלטה לפטר את נמני נבניתה לאורך תקופה", סיפר גולדהאר, "בכל משחק קיוויתי לראות הופעה כמו שציפיתי, אבל לא ראיתי את העקביות לה ייחלתי. עדיין היתה לי תקווה לפני כל משחק, אבל לאורך זמן זה הגיע למצב שאנחנו סוטים מהמסלול ומהדרך. זו היתה סטייה גדולה מדי. אין זמן מושלם לעשות מהלך קשה כזה, אבל אני חושב שנתתי לאבי הזדמנות הוגנת. הקבוצה לא הביאה את התוצאות שהיא היתה צריכה להביא, ואני מקווה שעכשיו זה ישתנה".

על מינויו של מוטי איוניר אמר גולדהאר: "היו הרבה סיבות, ואחת מהן היא הזהות שלו עם המועדון. גם העובדה שעבד עם צעירים, כמו גם האופי שלו, גרמו לי לקבל את ההחלטה. אהבתי גם לשמוע שהוא גדל בנוער של מכבי ת"א, התקדם לבוגרים, ואחרי שעבר לאימון התחיל מלמטה ועלה משם למעלה. מדובר באדם עם דרייב רציני להיות מאמן גדול. מוסר העבודה שלו, המחוייבות שלו, זה שהוא לא לוקח קיצורי דרך, כל אלו מתאימים למכבי ת"א. התכונות האלו תואמות את החזון שלי. זאת הסיבה שמוטי איוניר במכבי".

כשנשאל מדוע איווניר הוחתם רק עד סוף העונה, ענה: "החיים לא הוגנים. החיים קשים. אם אתה לא יכול לספוג אבידות, אל תצא למלחמה. מוטי יודע שהוא לקח על עצמו משימה קשה, אבל איזו משימה בחיים לא קשה. הוא צריך לדעת להתמודד. הוא יקבל תמיכה מלאה, ובסוף השנה נראה אם עשינו את הבחירה הנכונה".

גולדהאר נשאר על הפעם הקודמת בה עזב נמני את מכבי, אז עברו על המועדון שנתיים רעות  מאוד. "אני יודע שיש אוהדים שמעריצים את אבי נמני", אמר הבעלים, "גם אני מעריץ את אבי נמני. עבדתי איתו, אהבתי לעבוד איתו, אבל אני אומר לכל אותם אוהדים: אף אחד לא גדול יותר מהמשחק. זו קבוצה עם היסטוריה ארוכה ונפלאה, והיא חייבת להימשך. אני מבין את האוהדים, אבל מאמנים לוקחים על עצמם אחריות כשהם מתמנים לתפקיד וגם אבי נמני לקח על עצמו אחריות. הוא ידע את זה כשהפך להיות מאמן, כך שאין שום דבר יוצא דופן בכל הקשור לפיטורי מאמן".

"יש לנו קבוצה ששונאת להפסיד. אני רוצה מאמן שיגרום לשחקנים לסיים משחק עם חולצות מלוכלכות. זה הדבר העיקרי שאני מבקש. אני אוהב את הקבוצה שלי, אבל אני מקווה שהשחקנים יתחילו לקחת אחריות על ההופעות שלהם. אני מצפה מהם שישחקו עם המחוייבות אותה תיארתי". ומה לגבי עתידו במועדון? "אני נראה כמו מישהו שמוותר?", ענה גולדהאר, "אני נראה כמו מישהו שבורח? מכבי ת"א זה אתגר, פאזל, ואני נהנה פה מאוד. מבחינתי אנחנו רק מתחילים. אתם עוד תראו אותי פה שנים רבות".

מוקדם יותר שוחח גולדהאר עם שחקני מכבי ואמר להם: "אתם צריכים לעשות דברים כדי שיזכרו אתכם בכדורגל הישראלי, ולא כמו עכשיו. תתחילו לקחת אחריות ולשחק טוב כי כבר עשיתם את זה השנה. אבי לא היה האשם היחיד במצב שאליו נקלענו ועכשיו אתם צריכים לתקן".

מספר שחקנים בכירים במכבי תל אביב מתארגנים על מנת לשכנע את איציק עובדיה להישאר כעוזרו של מוטי איווניר.

הדפס