הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשפורד: "מתנצל על הפנדל, לא על מי שאני"

כוכב אנגליה לקח אחריות וגינה את הגזענות: "אני כובש פנדלים מתוך שינה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.07.21 - 22:56

תגיות: אנגליהיורו 2020

אחרי שנים ארוכות של מפלות נבחרת אנגליה החזירה לאוהדי את האמונה ביורו 2020, עד אשר החלום התנפץ להם בפנים עם ההפסד לאיטליה בגמר. מי שספגו את מירב חצי הביקורות היו שלושת השחקנים שהחמיצו בדו קרב הפנדלים; ג'יידון סאנצ'ו, בוקאיו סאקה ומרקוס רשפורד, כאשר הדבר גם גרר קריאות גזעניות ברשתות. היום (שני) כוכבה של אנגליה ומנצ'סטר יונייטד החליט להגיב עם פוסט נרחב בו שפך את אשר ליבו.

"אני לא יודע מאיפה להתחיל. אני לא יודע אפילו איך לנסח את איך שאני מרגיש כרגע במילים", רשפורד פתח את מכתבו. "זאת הייתה עונה קשה, אני חושב שזה ברור ושכולם ראו שעליתי לגמר עם חוסר ביטחון. הרגשתי שאכזבתי את כולם. הפנדל היה כל מה שהתבקשתי לעשות עבור הקבוצה. אני יכול לכבוש פנדלים גם תוך כדי שינה, אז למה לא הצלחתי לכבוש את זה הפעם?"

"זה ממשיך להדהד בתוך ראשי. זה היה הגמר, אחרי 55 שנים, פנדל אחד, היסטוריה. כל מה שאני יכול להגיד זה סליחה. הלוואי וזה היה הולך אחרת", שחקן ההתקפה הוסיף. "הקיץ היה אחד ממחנות הנבחרת הטובים ביותר שחוויתי, וכל אחד משותפיי לקבוצה מילא בזה תפקיד. אחווה כמו שנבנתה בינינו היא בלתי ניתנת לשבירה. ההצלחה של החברים שלי היא ההצלחה שלי, הכישלונות שלהם גם הם שלי"

על הגזענות ברשתות אמר: "גדלתי לתוך ספורט בו אני מצפה לקרוא דברים שנכתבים עליי. בין אם זה צבע העור שלי, איפה גדלתי, או איך אני מחליט לבלות את הזמן שלי מחוץ למגרש. אני יודע לקבל ביקורת לגבי היכולת שלי בכל יום נתון, הפנדל שלי לא היה טוב מספיק, הייתי צריך לכבוש אותו. אבל אני לעולם לא אתנצל על מי שאני ומאיפה שאני מגיע. מעולם לא הרגשתי גאה יותר מהרגע בו ענדתי את הסמל של שלושת האריות על החזה שלי וראיתי את המשפחה שלי מעודדת מהיציע. חלמתי על ימים כאלה. ההודעות שקיבלתי היום חיממו לי את הלב והביאו אותו לסף דמעות".

"אני מרכוס רשפורד, בן 23, אדם שחור מוויטינגטון בדרום מנצ'סטר", סיכם האנגלי. "אם לא יהיה לי שום דבר אחר, זה ישאר. תודה על כל ההודעות המעודדות שלכם, תודה. אני אחזור חזק יותר, נחזור כולנו חזק יותר".