הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"ידעתי שאקבל את השנאה הזו": סאקה הגיב

קשר אנגליה אחרי החמצת הפנדל בגמר היורו: "חלק מהמציאות העגומה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.07.21 - 18:32
(GETTY)
(GETTY)

בוקאיו סאקה היה ללא ספק אחת הדמויות הטראגיות, אם לא הטראגית ביותר, של גמר היורו האחרון. הכישרון בן ה-19 של נבחרת אנגליה החמיץ את הפנדל המכריע, וספג לא מעט ביקורות ברשתות החברתיות, ולמרבה הצער גם לא מעט גזענות.

ארבעה ימים אחרי המשחק ההוא, היהלום של ארסנל פרסם הודעה ברשתות החברתיות: "התרחקתי מהרשתות החברתיות כמה ימים כדי לבלות עם המשפחה שלי, ולהרהר בשבועות האחרונים. המכתב הזה לא יצליח לבטא כמה אני אסיר תודה על כל האהבה שקיבלתי וכמה אני צריך להודות לכל מי שתמך בי".

"זה היה כבוד עצום להיות חלק מסגל נבחרת אנגליה", פתח סאקה. "הם אחים לכל החיים ואני אסיר תודה על כל מה שלמדתי מכל אחד מהשחקנים ומהצוות המקצועי, שעבדו כל כך קשה כדי לעזור לנבחרת להגיע לגמר ראשון אחרי 55 שנה. לראות את המשפחה שלי בקהל, ולדעת על כל מה שנתנו כדי לעזור לי".

"להגיע לשם היה הכל עבורי, אין מילים לתאר כמה אני מאוכזב מהתוצאה והפנדל שלי. באמת האמנתי שננצח עבורכם ואני מצטער שלא יכולנו להביא את זה הביתה בשבילכם השנה, אבל אני מבטיח שניתן את כל מה שיש לנו כדי להבטיח שהדור הזה מכיר את ההרגשה של זכייה בתואר".

הכישרון האנגלי הוסיף: "התגובה שלי אחרי המשחק אומרת הכל, פגעתי בכל כך הרבה והרגתי שאכזבתי את כולכם ואת המשפחה האנגלית שלי. אבל אני יכול להבטיח לכם דבר אחד... אני לא אתן לרגע הזה ולשליליות שקיבלתי השבוע לשבור אותי. לאלה שתמכו בי, שלחו מכתבים מכל הלב ואיחלו דברים טובים לי ולמשפחתי, אני אומר תודה רבה. זה מה שהכדורגל אמור להביע. תשוקה ואנשים מכל הגזעים, המינים, והדתות והרקעים שחולקים את השמחה של רכבת ההרים שהיא הכדורגל".

סאקה פנה גם לפלטפורמות הרשתות החברתיות: "אינסטגרם, טוויטר ופייסבוק, אני לא רוצה שאף ילד או מבוגר יקבלו הודעות פוגעניות או נאצה כמו שאני, מרקוס (רשפורד) וג'יידון (סאנצ'ו) קיבלנו השבוע. ידעתי מיד שזו סוג השנאה שהולכת להיות מופנית כלפיי, ושזאת המציאות העגומה שהפלטפורמות העוצמתיות שלכם לא עושות מספיק כדי לעצור את ההודעות האלה. אין מקום לגזענות או שנאה מכל סוג בכדורגל או בכל חברה".

סאקה סיים בנימה אופטימית: "לרוב האנשים, שמתאחדים ויוצאים נגד אנשים ששולחים הודעות כאלה, ונוקטים בפעולות, מדווחים על תגובות כאלה למשטרה ומגרשים את השנאה על ידי זה שהם אדיבים אחד לשני, אנחנו ננצח. האהבה תמיד מנצחת".