"חלמתי לשחק יחד עם רפי. אין לנו שום דבר נגד חיפה"

הקשר לאחיו ("הוא היה שחקן טוב ממני"), ההצלחה בקטמון ("מועדון ברמה של ליגת העל") והמודל לחיקוי ("מרקו וראטי. הוא לא מפסיק לרוץ"). הכירו את עדן דהן, אחיו של רפי דהן, מהפתעות העונה של מוליכת הלאומית, שלא נוטר טינה לירוקים: "מקווה שנעלה ליגה"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  17.11.18 - 17:51
תחילת כתבה

צילום עדן דהן באדיבות הפועל קטמון ירושלים. צלם: גיא יצחקי

אחד השחקנים הכי מסקרנים בפתיחת העונה החלומית של הפועל קטמון הוא עדן דהן. השחקן ששיחק במחלקת הנוער של קרית שמונה והיה שותף לעליית הליגה של הפועל חדרה, נחת בקבוצת האוהדים ומיד הפך לאהוב הקהל.

שני שערים ומעורבות במשחק ההתקפה, שמו את דהן באור הזרקורים במקום אחיו, שצופה מהצד באחיו בגאווה. למי שלא יודע, אחיו הוא לא אחר מאשר רפי דהן, הקשר שנאלץ לפרוש בגיל 25 בלבד עקב אותה פציעה קשה מהתיקול של רובן ראיוס. תפסנו את דהן לראיון מיוחד על ההצלחה עם קטמון, הקשר לאחיו והמחשבות על ליגת העל.

"האמת היא שאני לא מופתע מפתיחת העונה בקטמון, עוד לפני שחתמתי הבנתי שהולכת להיות קבוצה שתעשה הכל כדי להילחם חזק בצמרת", דהן סיפר, "אנחנו בדרך הנכונה, אבל יש עוד המון עבודה".

בגיל 22 להיות שחקן מוביל של מוליכות הליגה הלאומית זה משהו שדמיינת שיקרה?
"אני לא יודע אם אני שחקן מוביל בקטמון, אבל אני יכול להגיד שאני באמת בתקופה הכי טובה שהיתה לי אי פעם בכדורגל, מקווה מאוד להמשיך את היכולת שאני מציג וכמובן גם לשפר אותה".

קטמון מזכירה לך את חדרה של העונה שעברה?
"לא, קטמון לא מזכירה לי את חדרה של שנה שעברה כי בשנה שעברה בחדרה בתחילת העונה הדבר הראשון שאמרו לנו וגם אנחנו השחקנים אמרנו לעצמנו, שהמטרה קודם כל זה להישאר בליגה וכל השאר זה בונוס. נשארנו בליגה ורצינו פלייאוף ואז כבר הצלחנו ללכת עד הסוף. פה בקטמון הצוות והשחקנים דיברו על הצמרת ומאבקי עלייה מהרגע הראשון".

כיצד ניסו אביטן תרם להתקדמות שלך?
"קודם כל ניסו לפני שהוא מאמן גדול, הוא בן אדם עוד יותר גדול. ניסו לקח אותי אחרי כמה חודשים שהייתי בבית, הביא אותי לכמה אימונים ואחרי שבוע החליט שהוא רוצה אותי בהפועל חדרה ועזר לי להתקדם מבחינה מקצועית".

אתה מרגיש שהמועדון בשל להעפיל לליגת העל?
"מבחינת הארגון והמקצוענות, קטמון ברמה של ליגת העל בלי ספק. לגבי השחקנים? אני גם משוכנע שכן, אבל חובת ההוכחה עדיין עלינו לנצח בכל משחק".

חתמת בקיץ במרמורק. יכול להיות שהיית היום במקום אחר לגמרי אם היית מצטרף לשם?
"לפני שחתמתי במרמורק ניסו אביטן רצה שאמשיך בחדרה, אבל אמר לי שיהיה יותר קשה לקבל דקות בהשוואה לשנה שעברה. אמרתי לעצמי שהשנה היא קריטית בשבילי ואני חייב ללכת לשחק, אז חתמתי במרמורק שם רצו אותי ואחרי שבועיים הדברים התגלגלו לכך שאני משחק בקטמון. ברור שהייתי יכול להיות במקום אחר, לטוב או לרע, אבל אני שמח מאיפה שאני נמצא".

בגיל צעיר שיחקת בק"ש. אתה רואה את עצמך כשחקן מוביל בליגת העל?
"לקריית שמונה הגעתי בגיל צעיר מאוד. מוטי איווניר לקח אותי איתו ומיד כשהגעתי ידעתי שזה הולך להיות קשה, בטח כשיש לך שחקנים כמו אופיר קריאף, שלומי אזולאי, דידיה ברוסו, עומר צלישר, עדן שמיר, עידו דוידוב ועוד בתפקיד שלך. אני חושב שהגיע לי לשחק שם כמה משחקים, אמנם קיבלתי רק צ’אנס אחד, אבל השנה בקרית שמונה בכל זאת מאוד שיפרה אותי".

"רפי שחקן טוב יותר ממני"
אחד האנשים שהכי משפיעים על הקריירה של עדן דהן הוא לא אחר מאשר רפי דהן, אחיו הגדול שפרש מכדורגל עקב פציעה בלתי נשכחת אחרי תיקול של רובן ראיוס. רפי דהן מלווה את קשר קטמון ונותן לו טיפים להמשך הקריירה. "רפי אמנם פרש מלשחק כדורגל, אבל הוא חלק ממני וחווה הכל ביחד איתי. בין אם זה במשחקים, שהוא משתדל לבוא לכל מגרש ולדבר איתי לפני ואחרי משחקים", עדן דהן מספר, "רפי היה ברמות הכי גבוהות, אז יש לו הרבה מה לתת לי והוא גאה ומרוצה מכל מה שאני עושה".

אתה מרגיש שאתה נותן לו ולמשפחה מה שהוא לא יוכל לעשות?
"קודם כל - החלום שלי היה לשחק עם רפי באותה קבוצה. רפי הגיע רחוק כבר בגיל צעיר והתהליך הזה נקטע, המשפחה אומרת שאני בדרך הנכונה ואני בטוח שהם שמחים מזה".

בתור אחיו. ספר על הטראומה המשפחתית בעקבות הפציעה שלו. האם הוא כבר התאושש?
"רפי בסדר גמור, הוא יצא לחיים חדשים והיום הוא אדם מאוד מאמין. בקרוב תהיה לו פגישה אחרונה עם חיפה לגבי התביעה. זה עצוב שהוא היה צריך לפרוש בגיל 34 ובמקום זה פרש בגיל 25".

מי שחקן יותר טוב אתה או הוא?
"רפי שחקן יותר טוב".

אם תגיע הצעה ממכבי חיפה תלך עליה?
"כרגע אני מרוכז רק בקטמון, אבל גם לי וגם לרפי אין שום דבר נגד מכבי חיפה".

אתם פוגשים את הפועל תל אביב בגביע. מאמינים שאפשר לעשות סנסציה?
"כשיגיע משחק הגביע, אני סומך על הצוות שיכין אותנו בצורה הכי טובה כמו תמיד. בלי קשר, בקטמון תמיד שואפים לנצח בכל מגרש וכל יריבה".

לזכות בגביע או לעלות ליגה?
"כמו שאמרתי, במועדון שלנו רוצים לנצח כל משחק, אבל אם אני חייב לבחור, אז בוודאי שלעלות ליגה".

בטח אתה כבר מסומן על ידי כמה מאמנים מליגת העל. יש סיכוי שתעזוב בינואר?
"לא יודע איפה אני מסומן, כרגע אני מתרכז רק בהפועל קטמון ירושלים. עשינו עבודה מדהימה בשליש הראשון של העונה, אבל נצטרך להשקיע עוד הרבה מאמץ כדי להשלים את המשימה ולעלות לליגת העל בסוף העונה".

בתור מי שנמצא בקטמון מתחילת העונה. מה אתה יכול לספר על המועדון הזה?
"בהתחלה חשבתי שהפועל קטמון ירושלים זה עוד מועדון סטנדרטי בליגה הלאומית, רק כשהגעתי לכאן הבנתי שטעיתי. מדובר במועדון גדול, עם מתקנים ותנאים טובים, אנשים מעולים שעוזרים לי בכל מה שאני צריך, קהל חם ותומך. כיף לשחק כאן ולהיות חלק".

מי המודל לחיקוי שלך?
"מרקו וראטי. הוא לא מפסיק לרוץ, אנרגטי בכל המשחק ולא מפחד לקבל את הכדור".

יש לך כבר שיר אוהדים?
"האמת שכן והוא אחד הטובים, האוהדים של קטמון פשוט אלופים. זה על הלחן של שיר של היי פייב. זה הולך ככה: 'ימים של אושר, עד סוף העולם אשמור לי אותם. ימים של אושר, שחקן מצוין זה עדן דהן'".

הדפס