אין פתרון: השביתה בליגה הלאומית נמשכת

ראשי הקבוצות והמנהלת נפגשו: בליגה מקשיחים עמדות

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  19.10.18 - 13:38
תחילת כתבה

השביתה בליגה הלאומית נמשכת: בישיבה שנערכה הבוקר (שישי) בין מספר ראשי הקבוצות לראשי מנהלת הליגה, הוחלט כי הליגה מקשיחה עמדות בנוגע לנושאים בגינם החלה השביתה.

לאחר הישיבה, מנהלת הליגה הלאומית יצאה בהודעה מסודרת לגבי המשך המאבק:

״אוהדים יקרים, כידוע לכם, אנחנו נמצאים במאבק. מאבק למען הכדורסלן הישראלי. נכון, אחת לתקופה אנחנו שומעים קולות שאומרים שישראלים לא מקבלים דקות משחק, שאין עתיד, שלא גדלים שחקנים…והנה, פתאום משום מקום,  השחקנים הישראלים קיבלו חשיפה- העתודה זכתה באליפות אירופה. כולם באו להצטלם אבל מאיפה באמת הגיעו שחקני העתודה? הרוב המוחלט שלהם הגיעו מהליגה הלאומית, ליגת הפיתוח האמיתית של הכדורסלן הישראלי. בלאומית גדלים שחקנים כי בלאומית יש להם דקות משחק.

על מה המאבק שלנו? על העתיד של השחקן הישראלי, כי רק בליגה הלאומית הוא מקבל במה אמיתית.

מה אנחנו מבקשים?
1. לפתח את השחקן מבחינה מקצועית- לייצר לו אופק עתידי:
כל ספורטאי תחרותי שמתחרה ללא מטרה ואופק, יודע שאין בזה טעם, ולכן חשוב וקריטי שיהיו 2 עולות- כדי שיהיה לשחקן על מה להתחרות. כשיש עולה אחת ויורדת אחת זה לא מספיק ספורטיבי.


2. חשוב לנו שיהיה אפשר להשקיע תקציבים בשחקן הישראלי. מישהו יודע כמה כסף מקבלת כל קבוצה לפיתוח השחקנים? 0 ש״ח בשנה. מספרים לכם שמתקצבים אותנו אבל זה כסף שלא מגיע אלינו. באפס ש״ח לשנה קשה מאוד לפתח שחקנים.

אם רוצים שיצמחו פה עוד שחקנים צריך להשקיע. קבוצות הלאומית הן החממה לפיתוח ולטיפוח השחקן הישראלי והעתיד של הכדורסל של כולנו. בליגת העל יש מעט מקום, בלאומית יש מקום, אז תשקיעו, ותנו אופק מקצועי לשחקן הישראלי בלאומית.

כרגע, הליגה מתעכבת. לנו זה כואב כמו לכם, אבל אנחנו מאמינים שכדי שלא ניתקע כל עונה, ששחקנים יצמחו, כולנו צריכים לשלב ידיים במאבק הזה. כולנו לטובת הכדורסלן הישראלי והעתיד שלו״.

הדפס