מכבי חיפה תשבור שביתה, נציגי הקבוצות ימחו

ביזארי: הירוקים יגיעו למשחק מול קריית אתא, במנהלת מתכננים מפגן ומבקשים לדחות את המחזור

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  22.10.18 - 18:37
תחילת כתבה

סאגת השביתה בליגה הלאומית בכדורסל קיבלה תפנית נוספת. מכבי חיפה, שלא שותפה למחאה, תגיע מחר (שלישי) למשחקה מול קריית אתא כרגיל והאיגוד ישלח שופטים, אבל היריבה לא מתכוונת להגיע.

שני המשחקים הראשונים של מכבי חיפה נדחו בשל המסע לארצות הברית וכעת היא מוכנה לפתוח במסע לחזרה לליגת העל. הירוקים, כאמור, לא חלק משביתת המנהלת והקבוצות ואף לוקחים חלק בגביע המדינה, יחד עם קבוצות ליגת העל.

מדובר בסיפור ביזארי נוסף מבית היוצר של הכדורסל הישראלי. אחת האפשרויות בהן ידונו היום בלילה ראשי המנהלת היא שנציגי הקבוצות יגיעו למגרש בקריית אתא כאקט מחאתי, נגד מכבי חיפה, שלא לוקחת חלק בשביתה. כלל שחקני הקבוצות עשויים לעלות על הפרקט כדי למנוע את קיום המשחק, זאת למרות שהיריבה כלל לא מתכוונת להופיע.

במנהלת ביקשו לדחות את המחזור והודיעו: "למרות שגילינו שמסמכים מוסתרים במחשכים ולמרות כל הניסיונות להסתיר מסמכים כאלה ואחרים שאמורים להיות גלויים לציבור, עבודת נמלים שעשינו (ועדיין עושים) מתחילה לחשוף את התמונה המלאה והיא עגומה במיוחד. אנחנו לא רוצים לפגוע במנהלת ליגת העל ולא באיגוד, אבל בלית ברירה נאלץ לחשוף דברים לא פשוטים בקרוב מאוד. אנחנו לא מעוניינים במאבקים ולכן קוראים לאיגוד לדחות מיידית את המחזור הקרוב ולהיכנס איתנו למו"מ יעיל וקדחתני, בנפש חפצה, לסיום המשבר המיותר ולטובת הכדורסל הישראלי".

"לא כבוד ולא שררה מניעים אותנו. אנחנו בשר מבשרו של הכדורסל הישראלי ורק טובתו והצלחתו עומדים לנגד עינינו. צר לנו שיש כאלה שמעדיפים שיקולים צרי אופק וחסרי חזון, צר לנו שיש כאלה שמוכנים לחסל את הליגה הלאומית ולא לחשוב על עתיד הכדורסל והכדורסלן הישראלי. אל תפקירו אותם".

הדפס