האיגוד: השביתה תמה, המנהלת: הם התבלבלו

המחזור השלישי בלאומית נדחה. הערב: פגישה בין הצדדים

רועי כהן ועמרי מנהיים  23.10.18 - 13:38
תחילת כתבה

הסאגה הסתיימה? איגוד הכדורסל הודיע היום (שלישי) כי השביתה בליגה הלאומית תמה ויריית הפתיחה של הליגה הלאומית תישמע ביום ראשון הקרוב, בו יתקיימו משחקי המחזור השלישי. עם זאת זמן קצר אחרי הודעת האיגוד, הגיעה תגובת המנהלת שמבהירה: השביתה עדיין בתוקף. בכל מקרה, המחזור השלישי נדחה והצדדים ייפגשו בקרוב על מנת להגיע להסכמות.   

"זה לא פחות מהזוי שאיגוד הכדורסל מוציא הודעה בשמנו על סיום השביתה בזמן שאנחנו נמצאים במו״מ מולו", נכתב בהודעת המנהלת, "האיגוד מתבלבל ומטעה. המכתב שפורסם הוא הצעת איגוד הכדורסל (הצעה בלבד שכמובן אינה מגרדת ולו במעט את הנדרש) שלא התקבלה כלל על ידי קבוצות הליגות הלאומית. צר לנו (ששוב) מבלבלים בין עובדות ומציאות. השביתה נמשכת ולא יהיה כדורסל ישראלי אמיתי כל עוד לא ישקיעו בו באמת".

כזכור, פתיחת הליגה כבר נדחתה בעקבות חילוקי דעות בין נציגי הליגה הלאומית למנהלת ליגת העל בנוגע לכמות העולות והיורדות בין שתי הליגות הבכירות.

קבוצות הליגה הלאומית היו אמורות לשחק בשבוע הבא, אחרי שעל פי האיגוד מתווה שלפיו יוקם צוות מטעם איגוד הכדורסל שידון בנושא, בנוסף לצוות שידון בסוגיות לקידום הכדורסלן הישראלי. האיגוד הודיע גם על הקצבת סכום חד פעמי של 150 אלף ש"ח לשיווק הליגה הלאומית. אך, כאמור, זה לא מספיק למנהלת.

הדפס